reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice” i „Klan Kennedych” – nowe seriale w TVP1

dodano: 2022-06-06 15:04
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Tajemnice serial ukraiński TVP1 360px W poniedziałek, 6 czerwca TVP1 zaprasza widzów na premierę dwóch nowych seriali. „Tajemnice” to ukraiński serial obyczajowy opowiadający o losach dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń w dziejach Ukrainy. Druga propozycja serialowa Jedynki to kanadyjsko-amerykańska produkcja pt. „Klan Kennedych”, ukazująca burzliwe losy rodziny Kennedych.

TVP
Klan Kennedych TVP1 serial 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Tajemnice”, 96-odcinkowy serial zrealizowany w 2019 r.
Ukazuje losy dwóch rodzin na tle ważnych wydarzeń w dziejach Ukrainy: od 1944 roku, po odzyskanie niepodległości w 1991 roku i pierwsze lata XXI wieku.

Przed wkroczeniem wojsk sowieckich na Bukowinę w 1944 r., hrabia Nikola von Busoff zakopuje w lesie skrzynkę z klejnotami rodzinnymi i niedługo potem arystokrata ginie z ręki komunisty Fiodora Griszczuka. Teodorze, ciężarnej żonie zamordowanego, udaje się uciec do Austrii, gdzie rodzi córkę Julię. Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku, Julia wraz z mężem Borysem i synem Nikołajem wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodzinnych klejnotów. Kobieta dowiaduje się, że w dawnej rezydencji jej rodziców znajduje się rada wiejska, na czele której stoi najmłodszy syn zabójcy jej ojca, Iwan.

Poszukiwania rodzinnego skarbu przeciągają się, a Julia nieoczekiwanie zakochuje się w starszym bracie Iwana, Siemionie. Nastoletni Nikołaj zaprzyjaźnia się z kolei z córką Siemiona, Katią. Niestety, pewnego dnia chłopak odkrywa, że jego matka została zamordowana. O zabójstwo żony zostaje oskarżony Borys, Siemion znika, a mała Katia trafia do sierocińca. W 2005 roku Katia wciąż mieszka w rodzinnym sierocińcu, ale szuka pomocy u wujka Iwana. Tymczasem Borys ucieka z więzienia, by porozmawiać z synem, który został policjantem. 

W serialu występują m.in.:
Makar Tikhomirov, Konstantin Danilyuk, Sergey Kalantay, Anastasiya Pustovit.
Serial wyreżyserowali: Yevgeniy Doronin, Oleg Filipenko, Sergey Kravets, Ekaterina Nekrasova oraz Serhiy Sotnychenko. 

Emisja serialu na antenie TVP1 od poniedziałku do piątku o godzinie 17:55, od 6 czerwca.
„Tajemnice” zastąpią w wakacje seriale „Klan” i „Kasta”.
Zwiastun serialu jest tu.

„Klan Kennedych” ukazuje jak rodzinne relacje w rodzinie Kennedych kształtowały wydarzenia na amerykańskiej i światowej scenie politycznej: drogę do fotela prezydenckiego Johna F. Kennedy’ego, jego skomplikowane relacje z żoną Jackie i bratem Bobbym, kryzys kubański i skutki zabójstw najpotężniejszych braci w USA. Gdy Stany Zjednoczone włączają się w II wojnę światową, Joe Kennedy Junior i Jack Kennedy służą jako oficerowie marynarki wojennej. Jack służy na Pacyfiku jako dowódca torpedowca i wraca z wojny z medalem za odwagę. Joe Junior ginie w Europie, podczas misji lotniczej w ramach Operacji Afrodyta. Ich ojciec, Joe Senior, pragnie, by Jack w przyszłości został prezydentem USA. Najpierw przy pomocy ojca zostaje członkiem Izby Reprezentantów, a następnie senatorem. W 1953 r. poślubia Jacqueline Bouvier, ale szybko zaczyna ją zdradzać. Oburzona jego niewiernością Jackie grozi, że zażąda rozwodu. Joe Senior obiecuje jej, że jeśli zostanie z Jackiem przynajmniej do roku 1960 i nie zrujnuje jego kariery politycznej, dostanie milion dolarów. W 1960 r. Jack wygrywa wybory prezydenckie.

Serial wyreżyserował Jon Cassar, a w rolach głównych występują m.in.: Greg Kinnear, Barry Pepper, Katie Holmes i Tom Wilkinson. 

Emisja premierowego odcinka „Klanu Kennedych” w poniedziałek, 6 czerwca o godzinie 21:05 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...