reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koncert „Uroczysty Wodecki” w Polsacie

dodano: 2022-06-06 15:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

Zbigniew Wodecki Polsat Motto gali poświęconej legendzie polskiej muzyki rozrywkowej, Zbigniewowi Wodeckiemu, to przyjaźń. Dlatego w transmitowanym przez Polsat wydarzeniu udział wezmą przyjaciele artysty, a także wybitni młodzi wokaliści. Zaśpiewają między innymi Alicja Majewska, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Joanna Kulig, Maciej Maleńczuk, Ania Rusowicz, Natalia Szroeder i Maciej Musiałowski. Kochane przez Polaków przeboje zyskają nowe, zaskakujące aranżacje autorstwa mistrza batuty Tomka Szymusia.

Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego/Telewizja Polsat
Uroczysty Wodecki koncert Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Repertuar koncertu „Uroczysty Wodecki” obejmie polskie piosenki z lat 70. i 80., uwielbiane przez wszystkie pokolenia słuchaczy, grane i wspominane do dziś.

Zbigniew Wodecki miał niezwykłe szczęście do przyjaciół, wśród wykonawców będzie wielu z nich. Potężna dawka emocji czekać nas będzie od samego początku. Alicja Majewska zaśpiewa jeden z najsłynniejszych przebojów Wodeckiego - „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Nie zabraknie „Pszczółki Mai”, którą brawurowo wykona Maciej Maleńczuk, „Chałupy” w swoim niepowtarzalnym stylu zinterpretuje Ralph Kamiński, a aktorski duet Joanna Kulig i Maciej Musiałowski zaśpiewa „Nad wszystko uśmiech twój”.

Gospodarzami wieczoru będą Magdalena Miśka-Jackowska i Krzysztof Ibisz. Scenariusz widowiska zbudowany jest wokół wspomnień o artyście, nie zabraknie łez wzruszenia ale też fantastycznego poczucia humoru, z którego słynął Zbigniew Wodecki.

Wydarzenie transmitowane z Centrum Kongresowego ICE Kraków będzie kulminacją 5-lecia festiwalu Wodecki Twist oraz 45-lecia debiutanckiej płyty Zbigniewa Wodeckiego z 1976, odkrytej na nowo dzięki reedycji z udziałem Mitch&Mitch.

Z okazji festiwalu, organizowanego przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego, piosenki artysty rozbrzmiewać będą w Krakowie w dniach 10-12 czerwca.
 

– W jubileuszowym roku, dokładnie tak, jak w ubiegłych latach, ważna jest dla nas różnorodność muzyczna i pokoleniowa. Przygotowujemy szereg koncertów i lokujemy je na najpiękniejszych scenach Krakowa. Nie mam wątpliwości, że będzie można usłyszeć niepowtarzalne i charakterystyczne chyba tylko dla nas połączenie niebanalnych głosów, stylów i czasów – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Wodecki Twist, Kasia Wodecka-Stubbs.

Transmisja z koncertu „Uroczysty Wodecki” w Polsacie w sobotę, 11 czerwca o godzinie 20:00.

Organizator: Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Telewizja Polsat
Współorganizator: Miasto Kraków, realizacja telewizyjna – Polsat, Warner Music / Polskie Nagrania
Scenariusz: Kasia Wodecka-Stubbs (dyrektor festiwalu Wodecki Twist), Halina Przebinda (Polsat)
Reżyseria: Halina Przebinda


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...