reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce nowy, rosyjskojęzyczny kanał informacyjny

dodano: 2022-06-06 22:26
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

OstWest Rosyjskojęzyczny, prywatny nadawca OstWest, mający siedzibę w Berlinie i uważany za niezależny, chce zaoferować drugi kanał telewizyjny. Jak powiedział dla niemieckiej agencji prasowej dpa, dyrektor zarządzający Peter Tietzki, w planach ma uruchomienie OstWest24. Ten nowy kanał ma być przeznaczony dla płatnej telewizji.

OstWest
OstWest


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Popyt na wiadomości rośnie z powodu wojny w Ukrainie i to jest główny cel powstania OstWest24. Nowy kanał w języku rosyjskim będzie miał także ukraińskie napisy, gdyż jedną z grup docelowych będą obywatele Ukrainy, którzy mieszkają na wschodzie Ukrainy i mówią po rosyjsku.

OstWest rozpoczął działalność w płatnej telewizji w połowie lat 90-tych.

Niewielki nadawca OstWest nadaje z Berlina. Stacja jest właściwie kierowana do rosyjskojęzycznej społeczności w Niemczech. Od wybuchu wojny w Ukrainie zaczęła cieszyć się dużym zainteresowaniem, częściowo dlatego, że jest uważana za niezależną. Od rozpoczęcia wojny OstWest ma więcej użytkowników w Rosji i na Ukrainie. Niemiecka Fundacja Narodowa, honorująca osoby i organizacje zaangażowane w demokrację i spójność, ogłosiła niedawno, że nadawca otrzyma nagrodę za wsparcie.

W Rosji sytuacja niezależnych dziennikarzy i mediów gwałtownie się pogorszyła. Przedstawiciele mediów opuścili kraj. - Jest wielu rosyjskich dziennikarzy, którzy chcą pracować w Niemczech, powiedział pracownik OstWest, Anton Trigub.

Niemiecki organ medialny MABB (Medienanstalt Berlin-Brandenburg) potwierdził, że złożono wniosek o zatwierdzenie OstWest24. Według twórców, ma to być rosyjsko- i ukraińskojęzyczny kanał informacyjny z naciskiem na reportaże polityczne i wiadomości z całego świata, zwłaszcza z Niemiec, UE i Rosji. OstWest24 ma działać w płatnej telewizji, podobnie jak macierzysta stacja.

OstWest korzysta również z rosyjskojęzycznych treści innych nadawców, a także własnych informacji i niemieckiego Deutsche Welle. Te wszystkie zasoby chce również wykorzystać w nowym kanale telewizyjnym.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...