reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

80 kanałów do zamknięcia na Łotwie

dodano: 2022-06-07 17:11
autor: RO | źródło: delfi.lv

NEPLP Łotwa Łotewska Narodowa Rada ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) zakazała nadawania pozostałych 80 rosyjskich kanałów telewizyjnych na Łotwie. Ich główną drogą dystrybucji były sieci kablowe i IPTV. Wcześniej ten kraj odciął się od innych kanałów, także pochodzących z Rosji.

http://s0.rbk.ru/v6_top_pics/resized/1180xH/media/img/4/94/754591593222944.jpg
Test Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przewodniczący NEPLP, Ivars Āboliņš, wyjaśnia, że decyzja została podjęta na podstawie nowej ustawy. Zgodnie z jej warunkami, programy zarejestrowane w kraju zagrażającym niezależności i integralności terytorialnej innego kraju, nie mogą działać na Łotwie.

Decyzja wchodzi w życie 9 czerwca 2022 roku i będzie obowiązywać do czasu zakończenia wojny przez Rosję i oddania okupowanego Krymu.

Zakaz obowiązuje takie kanały, jak E TV, Illusion+, Kino24, Mir TV, Ochota i Rybalka, Perec, Russkij Illusion i inne.

Decyzję o zablokowaniu rosyjskich kanałów, w tym również rozrywkowych, podjął NEPLP na początku marca. Spółka Global Media, która retransmituje te kanały na Łotwie, złożyła pozew o zawieszenie decyzji. Sąd administracyjny 29 kwietnia postanowił tymczasowo przywrócić rosyjskie stacje TNT Comedy, TNT4 International, Pjatnica, KHL TV i TNT Music. Sąd uzasadnił swoją decyzję tym, że NEPLP nie był w stanie wykazać, w jaki sposób kanały rozrywkowe zagrażają bezpieczeństwu Łotwy.

NEPLP odwołał się od decyzji do sądu wyższej instancji. 26 maja br. łotewski parlament Saeima przyjął w ostatnim czytaniu poprawki do ustawy o mediach elektronicznych, które przyznają regulatorowi medialnemu prawo do zablokowania kanałów zagranicznych, jeśli są tworzone w krajach zagrażających suwerenności innych krajów.

Źródło: delfi.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...