reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wspólna TV z uchyloną przez KRRiT koncesją

dodano: 2022-06-08 12:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Wspólna TV W czwartek, 28 kwietnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła, na wniosek nadawcy - spółki Wspólna TV z Żor, uchylić koncesję udzieloną na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Wspólna TV. Był to kanał o charakterze uniwersalnym, który w swej ramówce zawierał m.in. informacje, publicystykę, sport oraz audycje o charakterze religijnym. Najsilniej wyeksponowanym elementem programu była muzyka - dominującym gatunkiem muzycznym w programie było śląsko-polo. Stacja była dostępna w sieci kablowej Leon, a w przeszłości także bezpłatnie w ramach multipleksu lokalnego (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Wspólna TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółka Wspólna TV z siedzibą w Żorach (wcześniej w Gliwicach) uzyskała w dniu 20 października 2017 roku koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Wspólna TV w sieci telekomunikacyjnej operatora Leon (obszar objęty siecią telekomunikacyjną: Rybnik, Wodzisław Śląski, Pszów, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Marklowice Górne, Bełsznica, Bluszczów, Bogunice, Dzimierz, Gaszowice, Godów, Gogołowa, Gorzyce, Gorzyczki, Górki Śląskie, Kobyla, Kornowac, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nowa Wieś, Nowe Nieboczowy, Pogrzebień, Pstrążna, Racibórz, Radlin, Rogów, Rydułtowy, Rzuchów, Sumina, Syrynia, Szczerbice, Uchylsko, Zwonowice, Świerklany, Żytna). W związku ze zmianą profilu działalności spółki i zaprzestaniem nadawania programu telewizyjnego, spółka Wspólna TV w dniu 11 marca 2022 roku złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o uchylenie koncesji kanału Wspólna TV.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w dniu 31 marca 2022 roku uchwałę, w której upoważniła przewodniczącego KRRiT do uchylenia koncesji z dnia 20 października 2017 roku udzielonej spółce Wspólna TV, do czego doszło 28 kwietnia br. Na podstawie „Ustawy o radiofonii i telewizji” w przypadku uchylenia albo cofnięcia koncesji całość opłaty koncesyjnej, w zakresie w jakim nie została uiszczona, staje się wymagalna i jest uiszczana w terminie 60 dni od dnia doręczenia decyzji o uchyleniu albo cofnięciu koncesji. Opłata za udzielenie koncesji stacji Wspólna TV w wysokości 2.093 zł została rozłożona na 4 raty, które zostały uiszczone, a koncesjonariusz nie posiada żadnych zaległości wynikających z płatności za udzielenie koncesji.

Przypomnijmy, że według koncesji program kanału Wspólna TV miał być: rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 5 godzin na dobę i miał charakter uniwersalny. Koncesja obowiązywała od dnia 20 października 2017 roku i miała wygasnąć z dniem 19 października 2027 roku. Z koncesji wynika, że wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym, który w swej ramówce zawierał będzie m.in. informacje, publicystykę, sport oraz audycje o charakterze religijnym. Najsilniej wyeksponowanym elementem programu będzie muzyka, zarówno w formie samodzielnych audycji, jak i w formie teledysków emitowanych pomiędzy audycjami. Dominującym gatunkiem muzycznym w programie będzie, jak deklaruje wnioskodawca, śląsko-polo, oparty na motywach ludowych okraszonych śląską gwarą we współczesnych, tanecznych aranżacjach. Uniwersalny charakter programu podkreślać będą audycje kulturalne i społeczno-polityczne, omawiające i recenzujące najważniejsze wydarzenia w kraju i regionie, w sposób popularyzatorski, lekki, żartobliwy. Rozpowszechniane w programie audycje sportowe realizowane będą przede wszystkim z materiałów dostarczanych przez lokalne kluby sportowe (relacje z imprez, spotkań, sparingów i treningów). Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 5 godzin na dobę. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie.

Stacja była dostępna w sieci kablowej Leon z Rybnika, a w przeszłości także bezpłatnie w Jeleniej Górze i okolicach w ramach multipleksu lokalnego (MUX L1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...