reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTR Planeta i Rossija 24 wróciły na 13°E, mimo sankcji

dodano: 2022-06-08 17:31 | aktualizacja: 2022-06-09 10:55
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Rossija 24 Dwie rosyjskie stacje telewizyjne RTR Planeta i Rossija 24 powróciły na satelitę Eutelsat Hot Bird 13E (13°E), jednocześnie zachowując oryginalne parametry emisji na transponderze GlobeCast o częstotliwości 11,034V (DVB-S). Jeżeli lista kanałów nie była aktualizowana, to nie trzeba podejmować żadnych kroków, aby ponownie je odbierać.

Rossija 24 RTR Planeta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RTR Planeta i Rossija 24 są dystrybuowane niezmiennie w kodeku MPEG-2 i rozdzielczości SD. Oczywiście pozostają nieszyfrowane (FTA) i można je znaleźć w multipleksie GlobeCast na tp. 126 (11,034 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK).

Główne stacje państwowej telewizji VGTRK dla Rosjan za granicą zostały usunięte 3 czerwca br. z systemu Eutelsat Hot Bird 13°E. Powodem decyzji były sankcje dla rosyjskich mediów państwowych, które pod koniec maja br. ogłosił na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel.

Zgodnie z ogłoszonym 6. pakietem sankcji, dystrybucja RTR Planeta, Rossija 24 i TV Center International musi zostać zawieszona. Stacje te nie mogą rozpowszechniać swoich treści w całej Unii Europejskiej, w jakiejkolwiek formie, czy to drogą kablową, satelitarną, przez Internet czy za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

VGTRK na informację o wyłączeniu jego kanałów oświadczył, że nie planuje zaskarżać tej decyzji w sądzie. - Mówienie o tym, aby prawnie rozwiązać kwestię sankcji jest szalone. Nie będziemy marnować na to pieniędzy i czasu - oświadczył dyrektor Dyrekcji Stosunków Międzynarodowych VGTRK, Piotr Fiedorow. Dodał, że kanały telewizyjne VGTRK w Europie są oglądane przez rosyjskojęzycznych odbiorców w inny sposób. Jego zdaniem, decyzja UE o zawieszeniu nadawania pokazuje, że „Zachód boi się argumentów i prawdziwych faktów”.

6 czerwca br. wyłączono też kanały publiczne Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet (Pierwyj, Pobieda), jednak one pozostają niedostępne w momencie publikacji tej informacji. Będący wspólnym projektem Pierwyj i VGTRK kanał Karusel z satelity Eutelsat 9B (9°E) także nie jest nadawany.
 
Przekaz kanału RTR Planeta


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii FTA


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...