reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Dożd wróci z emisją z Rygi

dodano: 2022-06-09 23:21 | aktualizacja: 2022-06-10 21:39
autor: RO | źródło: obob.tv/cableman

Dożd TV Uznany w Rosji za zagranicznego agenta, niezależny kanał informacyjno-publicystyczny Dożd wznowi nadawanie w czerwcu lub lipcu 2022 roku. Nadawca, który przed rosyjską inwazją na Ukrainę nadawał bezpośrednio z Moskwy, przenosi się do Rygi na Łotwie. Kilka studiów ma mieć w Europie.

tvrain.ru
Dożd TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał telewizyjny Dożd tymczasowo wstrzymał swoją działalność 3 marca 2022 roku, a 2 dni później została zablokowana strona internetowa przez regulatora Roskomnadzor. Wkrótce ma powrócić, aby nadawać zarówno do Rosji, jak i rosyjskojęzycznej diaspory.

Dożd zamknięto w Rosji za stworzenie "nastroju paniki" wśród ludzi i "stworzenie przesłanek do masowych naruszeń porządku publicznego i bezpieczeństwa publicznego". Chodzi oczywiście o rosyjski atak militarny na Ukrainę i sposób przekazywania o tym informacji, zwłaszcza mówienie wprost o wojnie, a nie używanie wygodnej dla Kremla narracji "specjalna operacja wojskowa".

Telewizja Dożd nadawała z moskiewskiego studia do 3 marca br., kiedy w Rosji miała wejść nowa ustawa o odpowiedzialności karnej za tzw. fake newsy o siłach zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Założycielka i dyrektor generalna Dożd, Natasza Sindiejewa, powiedziała wówczas, że po przyjęciu tej ustawy działanie kanału w Rosji będzie praktycznie niemożliwe. Zauważyła wtedy, że redaktorzy kanału potrzebują siły i czasu, aby odetchnąć i zrozumieć, jak dalej pracować.

Większość pracowników stacji opuściło Rosję wkrótce po wstrzymaniu nadawaniu. Następnie pojawiły się doniesienia, że Sindiejewa negocjuje z potencjalnymi inwestorami na wznowienie emisji spoza Rosji.

Ostatnio Dożd uzyskał licencję Łotewskiej Krajowej Rady ds. Mediów Elektronicznych. Ma nadawać pod nazwą TV Rain, ale jeszcze 9 czerwca nie był gotowy do rozpoczęcia pracy. W planach jest nadawanie z różnych studiów na Łotwie, w Holandii, Francji i Gruzji.
 

W Rosji istnieje duże zapotrzebowanie na dziennikarskie fakty, a nie dziennikarskie opinie, dlatego dziennikarskie fakty zawsze były promowane przez kanał telewizyjny Dożd

- powiedział redaktor naczelny i dziennikarz Tichon Dziadko.


Źródło: obob.tv  cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...