reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Belarus 24 HD wyłączony z Hot Birda

dodano: 2022-06-10 16:00
autor: RO | źródło: tvnews.by

Belarus 24 10 czerwca br. przez satelitę Eutelsat Hot Bird 13B (13°E) wstrzymano transmisję białoruskiej stacji telewizyjnej Belarus 24 HD. Emisja stacji była prowadzona w postaci nieszyfrowanej (FTA) z transpondera GlobeCast na częstotliwości 11,566H (DVB-S2). Ministerstwo Informacji Białorusi opublikowało w tej sprawie oświadczenie.

Belarus 24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Białoruskie Ministerstwo Informacji nie kryje oburzenia jednostronnym zerwaniem kontraktu na transmisję Belarus 24 w Europie.
 

Ministerstwo Informacji Białorusi jest oburzone jednostronną decyzją firmy GlobeCast o wyłączeniu kanału Belarus 24 z przekazu satelitarnego do wielu krajów w regionie Europy i Pacyfiku.

Co więcej, administracja tej firmy nawet nie zadała sobie trudu, aby oficjalnie powiadomić swoich wieloletnich partnerów z Biełteleradiokompanii o zamiarze zakończenia współpracy

- napisał białoruski resort.


Media państwowe na Białorusi są objęte sankcjami UE za udział w niczym niesprowokowanej i nieuzasadnionej rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę. UE potępia takie działania, dlatego przyjęła szereg środków ograniczających działalność, m.in. dla Biełteleradiokompanii. To główny nadawca państwowy na Białorusi, który nadaje na arenie międzynarodowej kanał Belarus 24.

Z powodu sankcji UE, z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E zdjęto również kanały publicznych nadawców z Rosji. 3 czerwca 2022 r. wyłączono RTR Planeta i Rossija 24 nadawcy VGTRK, a 6 czerwca kanały Pierwyj i Pobieda należące do Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet. 8 czerwca br. mimo sankcji wznowiono nadawanie projektów obsługiwanych przez VGTRK.

Parametry techniczne przerwanej transmisji Belarus 24 HD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 153 (11,565 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

Źródło: tvnews.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...