reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poczta Polska sprzedała blisko 30 tys. dekoderów DVB-T2/HEVC

dodano: 2022-06-10 11:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Poczta Polska/satkurier.pl

Poczta Polska Poczta Polska poinformowała, że w swoich placówkach sprzedała już ponad 27 tys. dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. To efekt wprowadzonego dofinansowania, dla którego bon można uzyskać m.in. właśnie w urzędach pocztowych lub filiach, w połączeniu z wprowadzeniem takich urządzeń do oferty placówek Poczty Polskiej.

Poczta Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży.

Jak wskazują dane udostępnione przez Pocztę Polską, Polacy wykazują niesłabnące zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania do zakupu odbiornika DVB-T2/HEVC. Sprawę można załatwić albo przez Internet, albo odwiedzając placówki Poczty Polskiej.

Od 19 maja br. goście urzędów pocztowych i filii złożyli blisko 150 tys. kolejnych wniosków. Podczas gdy łącznie, od wprowadzenia programu dofinansowania dnia 21 marca br., jest to blisko 300 tys. wniosków w placówkach Poczty Polskiej.
 

– Placówki pocztowe to pierwszy wybór Polaków, którzy pragną uzyskać dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego. Wielu klientów pytało naszych pracowników o możliwość zakupu dekodera na miejscu. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadziliśmy takie urządzenie do oferty. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą od ręki załatwić całą sprawę – uzyskać bon i zakupić dekoder, bez konieczności odwiedzania innych sklepów – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Należy jednak zauważyć, że osoba zainteresowana zakupem odbiornika na poczcie raczej nie uzyska tam fachowych informacji ani na temat prowadzonej w Polsce zmiany standardu, ani na temat samego urządzenia. Takie profesjonalne porady można uzyskać wyłącznie w wyspecjalizowanym sklepie RTV-SAT. O ile pomocy na ogół nie potrzebują osoby młode, to już osoby starsze miewają problemy z podłączeniem i konfiguracją dekodera, w tym z wyszukaniem kanałów. A wydaje się, że właśnie ludzie starsi najczęściej nabywają dekodery na poczcie. W tym przypadku pozostaną oni zdani na samych siebie, ewentualnie na odpłatne skorzystanie z usług instalatora.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca br. w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...