reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lato tajemnic” w lipcu w History

dodano: 2022-06-11 07:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W lipcu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom w ramach pasma „Lato tajemnic” takie programy jak „Niewyjaśnione tajemnice świata” (sezon 3.), „Roswell: nowe dowody” i „Zaginione złoto Azteków”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Lato tajemnic” - od poniedziałku do środy o godzinie 21:00, od poniedziałku, 18 lipca br., w kanale History zapanuje atmosfera niepokoju i ekscytacja wywołana odkrywaniem największych tajemnic. W letnie noce widzowie spojrzą w gwieździste niebo w poszukiwaniu Unidentified Flying Object (UFO) - „Roswell: nowe dowody”, poznają przyprawiające o dreszczyk ślady obcych cywilizacji, przez które przeprowadzi widzów William Shatner w nowym sezonie programu „Niewyjaśnione tajemnice świata”, i przedrą się przez prekolumbijski Meksyk, by odkryć „Zaginione skarby Azteków” (więcej tutaj).

Lipiec 2022 roku w ofercie kanału History:

„Lato tajemnic”:
„Niewyjaśnione tajemnice świata” 3 („The UnXplained” 3)
emisja: we wtorki (od 19 lipca br.) o 21:00

„Niewyjaśnione tajemnice świata” to program kanału History poświęcony jednym z największych tajemnic na świecie, od osławionych świateł z Marfa i dziwnych okoliczności śmierci generała George'a Pattona, przez tragedię na Przełęczy Diatłowa, po Włócznię Przeznaczenia i Trójkąt Bermudzki. Stoimy dziś na historycznym rozdrożu: nauka i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie i wreszcie pojawiły się możliwości rozwiązania tych tajemnic. W każdym odcinku twórcy programu zajmą się kilkoma tematami z takich dziedzin jak: dziwne zjawiska naturalne, teorie spiskowe, ukryte skarby, czy tajemnicze zaginięcia. Narracji i wywiadom z ekspertami będą towarzyszyć stylizowane rekonstrukcje. Nowością będzie strona internetowa, której użytkownicy, jako „obywatelscy detektywi”, będą mogli sami szczegółowo badać i analizować każde zagadnienie w mediach społecznościowych. - Wiemy, że widzowie kanału History są zainteresowani taką formą aktywności. Pozwoli im to reagować w czasie rzeczywistym, dzielić się nowymi dowodami i komunikować ze sobą na wielu platformach o zasięgu globalnym. Celem nadrzędnym jest zachęcenie widzów do współtworzenia treści - informuje nadawca. Twórcami serialu „Niewyjaśnione tajemnice świata” są autorzy „Starożytnych kosmitów” i „Klątwy Wyspy Dębów”. Dokument, którego gospodarzem i producentem wykonawczym jest zdobywca „Złotego Globu” oraz nagrody „Emmy”, William Shatner („Star Trek” i „Orły z Bostonu”), prezentuje - jak czytamy w opisie - najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata. W każdym z jednogodzinnych odcinków widzowie poznają wypowiedzi naukowców, historyków, świadków zdarzeń i ich uczestników, którzy spróbują wyjaśnić, jak to możliwe, że coś z pozoru niemożliwego, jednak zaistniało. Począwszy od tajemniczych budowli (jak koralowy zamek na Florydzie), przez tak zwane „miejsca zła” (na przykład Białe Miasto w Hondurasie), aż po dziwne stworzenia czy rytuały - serial „Niewyjaśnione tajemnice świata” zbada zagadki intrygujące ludzkość od wieków (więcej tutaj).

„Lato tajemnic”:
„Roswell: nowe dowody” („Roswell 75 The Final Evidence”)
emisja: w poniedziałki (od 25 lipca br.) o 21:00

W lipcu 2022 roku mija 75. rocznica najbardziej znanego wydarzenia związanego z UFO: rzekomej katastrofy pozaziemskiego statku, do której miało dojść w Roswell, w stanie Nowy Meksyk. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez personel bazy lotniczej. Pomimo sensacyjnych nagłówków w lokalnej prasie obwieszczających zatrzymanie latającego spodka przez wojsko - sprawa nie znalazła ciągu dalszego, a jako oficjalne wyjaśnienie zagadki podano, że tajemniczym obiektem był balon meteorologiczny. Po latach ta historia zdominowała inne przypadki związane z obserwacjami UFO, a nawet dała początek całemu przemysłowi opartemu na wydarzeniach w Roswell. Jak zapowiada nadawca, program „Roswell 75: Nowe dowody” ujawni niepublikowane dotąd materiały:  po raz pierwszy od 30 lat widzowie zobaczą wiarygodny materiał wideo uwieczniony przez naocznego świadka i nigdy wcześniej nie prezentowane nagranie audio godnego zaufania naukowca. Dwuczęściowy dokument przedstawi zeznania poważnych świadków, którzy twierdzą, że Albert Einstein i Werner Von Braun badali statek obcych, a Einstein rozmawiał z kosmitą, zanim ten zmarł. Film zaprezentuje też dowody, które ostatecznie rozstrzygną sprawę autopsji obcego.

„Lato tajemnic”:
„Zaginione złoto Azteków” („Lost Gold of The Aztecs”)
emisja: we wtorki (od 26 lipca br.) o 22:00

Zanim konkwistador Hernan Cortez podbił i opanował Imperium Azteków, ich władca, Montezuma, wraz ze swoimi poddanymi zdołał przewieźć na północ ogromny skarb i ukryć go w siedmiu różnych miejscach zlokalizowanym na dzisiejszych południowo-wschodnich terenach Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przez 500 lat tysiące ludzi szukało bogactw Montezumy i Siedmiu Złotych Miast. Uważa się bowiem, że na skarb składały się sztaby złota, srebro, drogocenne kamienie, biżuteria i inne azteckie artefakty. Historycy oceniają wartość wszystkich tych przedmiotów na ponad 3 miliardy dolarów. Serial „Zaginione złoto Azteków” towarzyszy trzem rodzinom zdecydowanym pokonać 500-letnią klątwę Montezumy i odnaleźć skarb. Widzowie będą mieli szansę obserwować poczynania każdej z grup szukających Siedmiu Złotych Miast na trzech różnych posesjach w trzech różnych stanach - u Dillmansów w Utah, Hoaglandsów w Newadzie i Villescase'ów w Nowym Meksyku. Kto pierwszy odnajdzie azteckie złoto?
 
Sarah Edmondson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sarah Edmondson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sharon Stern w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sharon Stern w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Beth Peterson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Beth Peterson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...