reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Lato tajemnic” w lipcu w History

dodano: 2022-06-11 07:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W lipcu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom w ramach pasma „Lato tajemnic” takie programy jak „Niewyjaśnione tajemnice świata” (sezon 3.), „Roswell: nowe dowody” i „Zaginione złoto Azteków”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Lato tajemnic” - od poniedziałku do środy o godzinie 21:00, od poniedziałku, 18 lipca br., w kanale History zapanuje atmosfera niepokoju i ekscytacja wywołana odkrywaniem największych tajemnic. W letnie noce widzowie spojrzą w gwieździste niebo w poszukiwaniu Unidentified Flying Object (UFO) - „Roswell: nowe dowody”, poznają przyprawiające o dreszczyk ślady obcych cywilizacji, przez które przeprowadzi widzów William Shatner w nowym sezonie programu „Niewyjaśnione tajemnice świata”, i przedrą się przez prekolumbijski Meksyk, by odkryć „Zaginione skarby Azteków” (więcej tutaj).

Lipiec 2022 roku w ofercie kanału History:

„Lato tajemnic”:
„Niewyjaśnione tajemnice świata” 3 („The UnXplained” 3)
emisja: we wtorki (od 19 lipca br.) o 21:00

„Niewyjaśnione tajemnice świata” to program kanału History poświęcony jednym z największych tajemnic na świecie, od osławionych świateł z Marfa i dziwnych okoliczności śmierci generała George'a Pattona, przez tragedię na Przełęczy Diatłowa, po Włócznię Przeznaczenia i Trójkąt Bermudzki. Stoimy dziś na historycznym rozdrożu: nauka i technika rozwijają się w błyskawicznym tempie i wreszcie pojawiły się możliwości rozwiązania tych tajemnic. W każdym odcinku twórcy programu zajmą się kilkoma tematami z takich dziedzin jak: dziwne zjawiska naturalne, teorie spiskowe, ukryte skarby, czy tajemnicze zaginięcia. Narracji i wywiadom z ekspertami będą towarzyszyć stylizowane rekonstrukcje. Nowością będzie strona internetowa, której użytkownicy, jako „obywatelscy detektywi”, będą mogli sami szczegółowo badać i analizować każde zagadnienie w mediach społecznościowych. - Wiemy, że widzowie kanału History są zainteresowani taką formą aktywności. Pozwoli im to reagować w czasie rzeczywistym, dzielić się nowymi dowodami i komunikować ze sobą na wielu platformach o zasięgu globalnym. Celem nadrzędnym jest zachęcenie widzów do współtworzenia treści - informuje nadawca. Twórcami serialu „Niewyjaśnione tajemnice świata” są autorzy „Starożytnych kosmitów” i „Klątwy Wyspy Dębów”. Dokument, którego gospodarzem i producentem wykonawczym jest zdobywca „Złotego Globu” oraz nagrody „Emmy”, William Shatner („Star Trek” i „Orły z Bostonu”), prezentuje - jak czytamy w opisie - najbardziej fascynujące, dziwne i niewytłumaczalne tajemnice świata. W każdym z jednogodzinnych odcinków widzowie poznają wypowiedzi naukowców, historyków, świadków zdarzeń i ich uczestników, którzy spróbują wyjaśnić, jak to możliwe, że coś z pozoru niemożliwego, jednak zaistniało. Począwszy od tajemniczych budowli (jak koralowy zamek na Florydzie), przez tak zwane „miejsca zła” (na przykład Białe Miasto w Hondurasie), aż po dziwne stworzenia czy rytuały - serial „Niewyjaśnione tajemnice świata” zbada zagadki intrygujące ludzkość od wieków (więcej tutaj).

„Lato tajemnic”:
„Roswell: nowe dowody” („Roswell 75 The Final Evidence”)
emisja: w poniedziałki (od 25 lipca br.) o 21:00

W lipcu 2022 roku mija 75. rocznica najbardziej znanego wydarzenia związanego z UFO: rzekomej katastrofy pozaziemskiego statku, do której miało dojść w Roswell, w stanie Nowy Meksyk. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez personel bazy lotniczej. Pomimo sensacyjnych nagłówków w lokalnej prasie obwieszczających zatrzymanie latającego spodka przez wojsko - sprawa nie znalazła ciągu dalszego, a jako oficjalne wyjaśnienie zagadki podano, że tajemniczym obiektem był balon meteorologiczny. Po latach ta historia zdominowała inne przypadki związane z obserwacjami UFO, a nawet dała początek całemu przemysłowi opartemu na wydarzeniach w Roswell. Jak zapowiada nadawca, program „Roswell 75: Nowe dowody” ujawni niepublikowane dotąd materiały:  po raz pierwszy od 30 lat widzowie zobaczą wiarygodny materiał wideo uwieczniony przez naocznego świadka i nigdy wcześniej nie prezentowane nagranie audio godnego zaufania naukowca. Dwuczęściowy dokument przedstawi zeznania poważnych świadków, którzy twierdzą, że Albert Einstein i Werner Von Braun badali statek obcych, a Einstein rozmawiał z kosmitą, zanim ten zmarł. Film zaprezentuje też dowody, które ostatecznie rozstrzygną sprawę autopsji obcego.

„Lato tajemnic”:
„Zaginione złoto Azteków” („Lost Gold of The Aztecs”)
emisja: we wtorki (od 26 lipca br.) o 22:00

Zanim konkwistador Hernan Cortez podbił i opanował Imperium Azteków, ich władca, Montezuma, wraz ze swoimi poddanymi zdołał przewieźć na północ ogromny skarb i ukryć go w siedmiu różnych miejscach zlokalizowanym na dzisiejszych południowo-wschodnich terenach Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przez 500 lat tysiące ludzi szukało bogactw Montezumy i Siedmiu Złotych Miast. Uważa się bowiem, że na skarb składały się sztaby złota, srebro, drogocenne kamienie, biżuteria i inne azteckie artefakty. Historycy oceniają wartość wszystkich tych przedmiotów na ponad 3 miliardy dolarów. Serial „Zaginione złoto Azteków” towarzyszy trzem rodzinom zdecydowanym pokonać 500-letnią klątwę Montezumy i odnaleźć skarb. Widzowie będą mieli szansę obserwować poczynania każdej z grup szukających Siedmiu Złotych Miast na trzech różnych posesjach w trzech różnych stanach - u Dillmansów w Utah, Hoaglandsów w Newadzie i Villescase'ów w Nowym Meksyku. Kto pierwszy odnajdzie azteckie złoto?
 
Sarah Edmondson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sarah Edmondson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sharon Stern w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Sharon Stern w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Beth Peterson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Beth Peterson w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks
William Shatner w programie „Niewyjaśnione tajemnice świata”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...