reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

59. festiwal w Opolu w kanałach TVP

dodano: 2022-06-12 17:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole W dniach 17-20 czerwca br. w Amfiteatrze w Opolu odbędzie się 59. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej”. Widowisko transmitować będą kanały TVP1, TVP Polonia, TVP Kultura i TVP Kultura 2, retransmisje pokaże TVP Rozrywka, a wcześniejsze edycje przypominają stacje TVP2, TVP HD, TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP Kultura i TVP Kultura 2. Wystąpią Katarzyna Cichopek-Hakiel, Karolina Pajączkowska, Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Tomaszewska, Agnieszka Oszczyk, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Maja Hyży, Karolina Stanisławczyk, Danuta Błażejczyk, Stanisława Celińska, Magdalena Kajrowicz-Zapała „Kajra” i finaliści programu „Szansa na sukces”.

TVP1 TVP 1 Jedynka Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu Opole


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dniach od 17 do 20 czerwca br. Telewizja Polska zaprasza na 59. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej” w Opolu. - Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje, przegląd sceny alternatywnej - zapowiada nadawca. W piątek, sobotę i niedzielę, od 17 do 19 czerwca br. koncerty transmitowane będą w kanałach TVP1 i TVP Polonia, natomiast w poniedziałek, 20 czerwca br. w stacjach TVP Kultura i TVP Kultura 2.

W piątek, 17 czerwca br. o godzinie 20:15 festiwal rozpocznie koncert galowy „Od Opola do Opola: Największe gwiazdy! Legendarne Przeboje!” (reżyseria Mikołaj Dobrowolski i Tomasz Klimek), prezentujący - jak zapowiada nadawca - najważniejsze muzyczne wydarzenia oraz jubileusze opolskich ikon, gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podczas gali uhonorowani zostaną także „najważniejsi i najbardziej twórczy artyści minionego roku”, a widzowie usłyszą największe przeboje. Podczas koncertu nie zabraknie prezentacji archiwalnych materiałów, wzruszeń i wspomnień. Koncert poprowadzą Małgorzata Tomaszewska, Tomasz Kammel oraz Marek Sierocki. W pierwszym w tym roku opolskim koncercie wystąpią m.in.: Justyna Steczkowska, Halina Frąckowiak, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Maja Hyży, Karolina Stanisławczyk, Danuta Błażejczyk, Krystyna Giżowska, Stanisława Celińska, Magdalena Kajrowicz-Zapała „Kajra”, Sławomir Zapała, Leon Myszkowski, Sławomir Uniatowski, Krzysztof Prusik, Andrzej Rybiński, Marek Piekarczyk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Andrzej Rosiewicz, Skaldowie, Komodo, Chór Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Mały Chór TGD.

W piątek, 17 czerwca br. o godzinie 22:45 rozpocznie się koncert „Folkowe Opole”. Jak zapewnia nadawca, to zapowiedź rozśpiewanej i roztańczonej nocy. Po raz pierwszy w historii opolskiego festiwalu na jednej scenie spotkają się artyści grający muzykę folkową. To oni przez lata wylansowali największe polskie przeboje, autentyczne, porywające piosenki, łączące prostotę ludowych instrumentów z popem, rockiem, jazzem, a także z muzyką alternatywną, przy których bawią się pokolenia. Koncert wyreżyseruje Michał Bandurski, artystów zapowiadać będą Katarzyna Cichopek-Hakiel i Maciej Kurzajewski, a na opolskiej scenie wystąpią m.in.: Halina Mlynkova, Marcin Piotrowski „Liber”, InoRos, Zakopower, Golec uOrkiestra, Enej, Piersi, Tulia, Zazula, Future Folk i Ciupaga. „Lornetka”, „W kinie w Lublinie”, „Boso”, „Kamień z napisem Love”, „Bałkanica”, „Czyste szaleństwo” - to tylko niektóre z przebojów, które widzowie usłyszą podczas tego koncertu.

Drugi dzień festiwalu to dwa koncerty konkursowe oraz jubileusz. W sobotę, 18 czerwca br. o godzinie 20:15 rozpocznie się koncert „Premiery” (reżyseria Cyprian Ziąbski), w którym uczestnicy rywalizują o „Nagrodę im. Karola Musioła”, przyznawaną przez widzów w głosowaniu SMS-owym oraz o „Nagrodę jury”. Swoje wyróżnienia dla kompozytora i autora tekstów przyzna też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W części konkursowej koncertu zaprezentuje się 10 wykonawców zakwalifikowanych przez radę artystyczną 59. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej”. W koncercie wystąpią: Marien („Sama”), Sonia Maselik („Tylko tu”), Karolina Lizer („Czysta woda”), Sabina Szewczyk („Arkadia”), Stanisława Celińska („Przytul”), Filip Lato („Lepiej mieć”), Wojciech Cugowski („Znowu będziemy się śmiać”), Bartosz Szymoniak, „Bartas” („Kochać naprawdę”) i Chemia („Jednak jesteś”). Koncert urozmaicą występy: Krystiana Ochmana, zeszłorocznego laureata, zdobywcy „Nagrody im. Karola Musioła”, oraz Natalii Zastępy, zdobywczyni „Nagrody jury” w zeszłorocznym koncercie „Premiery”, a poprowadzą go Agnieszka Oszczyk i Tomasz Kammel. Nagroda główna, imienia Karola Musioła, zostanie przyznana przez widzów w głosowaniu SMS-owym. O tym, kto otrzyma nagrodę jury, zdecydują komisje w oddziałach terenowych Telewizji Polskiej. Podczas koncertu prowadzący połączą się z 16 miastami Polski, a przedstawiciele jury „na żywo” podadzą wyniki głosowania w swoim mieście.

Podczas tegorocznego festiwalu świętowany będzie jubileusz Justyny Steczkowskiej, która obchodzi swoje 50. urodziny. W sobotę, 18 czerwca br. o godzinie 22:25 odbędzie się recital „Dziewczyna szamana - 50. urodziny Justyny Steczkowskiej” (reżyseria Bolesław Pawica). Widzowie dzięki szamance polskiej sceny muzycznej będą uczestniczyć w prawdziwej artystycznej uczcie. W czasie swojej wieloletniej kariery wydała 17 albumów studyjnych i zagrała tysiące koncertów w Polsce i na świecie. Zdobyła nagrody muzyczne: ma m.in. 6 „Fryderyków” i 2 „Wiktory”. Jej jubileuszowy recital nie mógłby odbyć się w innym miejscu niż scena opolskiego amfiteatru. Właśnie tutaj w 1994 roku zdobyła „Grand Prix” festiwalu, a Irena Santor wypowiedziała o niej często powtarzane pamiętne słowa „Nie zgubmy tej perły”. Zanim po raz pierwszy Justyna Steczkowska stanęła przed opolską publicznością, wygrała program „Szansa na sukces”. Podczas koncertu artystka przypomni swoje przeboje z lat 90. ubiegłego wieku, m.in.: „Boskie Buenos”, „Grawitację”, „Oko za oko”, „Wrogu mój”. Jak zapowiada nadawca, nie zabraknie mocnych, rockowych akcentów, subtelnych i wzruszających ballad.

W sobotę, 18 czerwca br. o godzinie 23:20, po jubileuszowych emocjach, na widzów czekać będzie koncert „Debiuty” (reżyserii Grzegorz Sadurski). W tym roku, po raz 40. w opolskim Amfiteatrze debiutanci będą walczyć o nagrodę „Karolinki im. Anny Jantar”. W koncercie weźmie udział dziesięcioro wykonawców, wyłonionych według następujących zasad: sześcioro wskazała rada programowa 59. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej”, dwoje to zwycięzcy programu „Szansa na sukces”, jeden został wybrany spośród laureatów festiwalu „Zaczarowana piosenka” oraz jednego wytypowało miasto Opole. Na opolskiej scenie zadebiutują: Kaja Gniecioszek („Głowa do góry”), Julita Maria Kusy „Marie” („Babyhands”),  Magdalena Krzemień „Meg” („Od dzisiaj”), Weronika Szymańska („Pióra”), Barbara Gąsienica Giewont („Nie bede”), Anna Hnatowicz („Naucz mnie żyć od nowa”), Amelia Dubanowska („Ortygia”, laureatka festiwalu „Zaczarowanej piosenki”),  Franciszek Barnowski („Dom”, laureat „Szansy na sukces”), Wiktor Kowalski („Co dnia”, laureat „Szansy na sukces”) i SSKJEGG („Odżyję”, laureaci konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu). Podczas koncertu zaśpiewa także Anna Byrcyn, zeszłoroczna laureatka „Nagrody im. Anny Jantar”, oraz gościnnie: Anna Rusowicz, Iza Zalewska, Karolina Stanisławczyk, Jan Traczyk, Kamil Czeszel, Tadeusz Seibert, Marcin Sójka i Filip Lato. W tym roku motywem przewodnim koncertu „Debiuty”, zarówno w narracji prowadzących, jak i w materiałach filmowych będzie pisanie listów, które będą szczerym wyznaniem uczuć i tego, jak widzą siebie i świat. Debiutanci będą walczyć o dwie nagrody. Jurorzy wyłonią zwycięzcę „Nagrody im. Anny Jantar” - „Karolinki”, natomiast nagrodę publiczności otrzyma zwycięzca wyłoniony w głosowaniu SMS-owym telewidzów. Gospodarzami koncertu będą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny

W niedzielę, 19 czerwca br. o godzinie 20:15, w trzeci dzień 59. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej” w Opolu, rozpocznie kolejny jubileuszowy koncert „Tych lat nie odda nikt - 70 lat telewizji” (reżyseria Konrad Smuga). - Przez wiele lat Telewizja Polska była oknem na świat dla większości Polaków. Kreowała nie tylko gwiazdy i przeboje, ale też mody, trendy, zwyczaje, często słowa, ale też całe powiedzenia, które później wchodziły do języka codziennego - czytamy w komunikacie. Do tych sentymentów będzie nawiązywał koncert z okazji siedemdziesięciolecia TVP, która swój pierwszy program nadała 25 października 1952 roku. W koncercie, który poprowadzą Karolina Pajączkowska i Tomasz Kammel, pojawią się m.in.: Maryla Rodowicz, Helena Vondrackova, Halina Mlynkova, Wiktoria Gabor, Renata Zarębska, Anna Wyszkoni, Natasza Urbańska, Maciej Miecznikowski, Rafał Brzozowski, Janusz Radek, Krzysztof Cugowski, Jan Pietrzak, Felicjan Andrzejczak, Partita, Pectus, Feel i  Sound'n Grace.

W niedzielę, 19 czerwca br. o godzinie 22:30 odbędzie się koncert „To już lato! Czyli wakacyjne, opolskie przeboje” (reżyseria Beata Szymańska). Jak zapowiada nadawca, to koncert, który wprowadzi widzów w letni, wakacyjny nastrój. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej” w Opolu wylansował niejeden letni przebój. To znakomita okazja by przypomnieć zarówno energetyczne, jak i sentymentalne piosenki, utwory, które znają i kochają wszyscy. Wykonają je: Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Anna Rusowicz, Anna Wyszkoni, Michalina Sosna, Olga Bończyk, Ryszard Rynkowski, Sławomir Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Jacek Lenartowicz, Rafał Brzozowski, Krzysztof Iwaneczko, Jan Traczyk, Filip Gurłacz, Krzysztof Szczepaniak, Jerzy Grzechnik, Harlem, Pectus i Kabaret OT.TO. Gospodarzami programu będą Katarzyna Żak i Robert Rozmus.

W poniedziałek, 20 czerwca br. o godzinie 20:00, czwartego dnia festiwalu, odbędzie się koncert pod tytułem „Scena alternatywna - romantyczność”. Jak zapowiada nadawca, w tym dniu widzowie usłyszą artystów, którzy wymknęli się utartym szablonom i wybrali własną nowatorską drogę muzyczną. Będzie to muzyczne święto dla wszystkich sympatyków wyrafinowanych dźwięków. W amfiteatrze wystąpią Marta Zalewska, Patrycja Wolska, Wiktoria Nazarian „Kiwi”, Nela, Hedone, P. Unity i String Connection. Widzowie zobaczą też występ Katarzyny Nowickiej „Noviki” z gościnnym udziałem Radosław Skubaja „Skubasa” i Tomasza Nikodema Busławskiego „Buslava”. Ze względu na 200. rocznicę pierwszego wydania zbioru „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, tegoroczny koncert uświetnią cytaty wieszcza w interpretacji aktora Henryka Talara. Szóstą edycję „Sceny alternatywnej” wyreżyseruje Marzena Strąk, a poprowadzą Katarzyna Nowicka „Novika” i Marek Horodniczy.

Telewizja Polska zaprasza chętnych na trzy spotkania „Meet & Greet”, które odbędą się specjalnym studiu nagraniowym Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Pierwszymi w historii festiwalu artystami, którzy zaproszą swoich fanów na prywatne spotkania, będą: Justyna Steczkowska, Rafał Brzozowski oraz bracia Łukasz Golec i Paweł Golec (z zespołu Golec uOrkiestra). Osoby, którym uda się zdobyć bilety, dostępne w sprzedaży w limitowanej liczbie, spotkają się ze swoim idolem osobiście.

Organizatorem 59. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej” w Opolu jest Telewizja Polska, dyrektorem artystycznym jest Remigiusz Trawiński, kierownikiem muzycznym Grzegorz Urban, a rzeczniczką prasową Agata Konarska (więcej tutaj).
 
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Pytanie na śniadanie”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Pytanie na śniadanie”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Dance dance dance”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Ida Nowakowska-Herndon w programie „Dance dance dance”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Katarzyna Cichopek-Hakiel w serialu „M jak miłość”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel w serialu „M jak miłość”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Jan Bogacz/TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Jan Bogacz/TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel i Marcin Hakiel w programie „Czar par”, foto: TVP
„Wakacyjna trasa Dwójki”: Anita Jadacka, Maryla Rodowicz i Natalia Kaczorowska-Głowienka, foto: TVP
„Wakacyjna trasa Dwójki”: Anita Jadacka, Maryla Rodowicz i Natalia Kaczorowska-Głowienka, foto: TVP
Maryla Rodowicz podczas koncertu z serii „Wakacyjna trasa Dwójki”, foto: TVP
Maryla Rodowicz podczas koncertu z serii „Wakacyjna trasa Dwójki”, foto: TVP


59. „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej” - emisja w kanałach TVP1, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kultura i TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...