reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śledztwa i badania w lipcu w CI Polsat

dodano: 2022-06-13 06:35 | aktualizacja: 2022-06-13 19:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD W lipcu br. kanał Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Więzy zbrodni” (sezon 2.) i „Śledztwa w prosektorium” (sezon 2.).

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lipcu br. z pomocą w ustaleniu faktów przyjdzie widzom biologia. Poznają „Więzy zbrodni” (sezon 2.), które przedstawią, jak ważna jest współczesna technologia i ile dają nam badania DNA. Przeprowadzone zostaną także „Śledztwa w prosektorium” (sezon 2.) - ile są w stanie „powiedzieć nam” denaci? To się okaże.

Lipiec 2022 roku w ofercie kanału CI Polsat:

„Więzy zbrodni” 2 („Bloodline Detectives” 2)
emisja: w soboty (od 9 lipca br.) o 21:00

Możliwość ustalenia profilu DNA swego czasu zrewolucjonizowała metody badawcze w kryminalistyce. Dzisiaj z kolei określenie profilu DNA jest znacząco wspierane przez testy DNA krewnych. Dzięki nim na całym świecie dochodzi do rozwikłania dawnych, niewyjaśnionych zagadek kryminalnych. Niektóre z nich przedstawia serial „Więzy zbrodni”. Wykorzystując zeznania świadków, wywiady i archiwalne nagrania uzupełnione fabularyzowanymi rekonstrukcjami wydarzeń program pokazuje, jak dokonania naukowe mogą wynieść zwalczanie przestępczości na wyższy poziom. Godzinne odcinki tego serialu poświęcone są nierozwiązanym sprawom kryminalnym, w których detektywi badają DNA członków rodziny, dzięki czemu udaje się im ustalić profil DNA sprawcy i doprowadzić do pomyślnego zamknięcia śledztwa. Jak zapowiada nadawca, wypowiedzi kluczowych świadków, opinie kryminologów i psychologów sądowych w połączeniu z materiałem filmowym stanowią studium najnowocześniejszych technik w służbie kryminalistyki. Każdy z odcinków rozpoczyna scena zbrodni, do której dochodzi z nieznanych powodów. Tradycyjne metody śledcze nie przynoszą spodziewanych rezultatów i dochodzenie, choć głośno omawiane w mediach, zostaje zamknięte. Serial nawiązuje do spraw, w wyniku których po latach odkryto tożsamość Mordercy z Kalifornii, Ponurego Śpiocha i innych zabójców ujętych za pomocą DNA ich krewnych. Kryminolodzy objaśniają, jak przebiega proces tego nowego rodzaju analizy DNA, który umożliwia zidentyfikowanie sprawcy zbrodni i doprowadzenie sprawy do końca. (więcej tutaj).

„Śledztwa w prosektorium” 2 („Secrets of the Morgue” 2)
emisja: we wtorki (od 12 lipca br.) o 21:00

Serial „Śledztwa w prosektorium" opowiada o sprawach zabójstw z perspektywy patologów sądowych. Naukowcy pracują ramię w ramię z detektywami, by rozwiązać tajemnicę zbrodni i umożliwić wymierzenie sprawiedliwości jej sprawcy. Każde zwłoki kryją dziesiątki tajemnic, każde włókno i rana stanowią trop. Do patologów należy rozszyfrowanie zapisanego w nich wyjaśnienia zagadki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...