reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

39-latek z Lublina zatrzymany. Podejrzenie o sharing

dodano: 2022-06-13 11:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Policja Lubelska/satkurier.pl

czaszki piractwo sharing Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zlikwidowali nielegalny punkt card sharingu, czyli dzielenia kart kodujących w celu udostępniania sygnału telewizyjnego płatnych platform osobom trzecim. Zatrzymali 39-latka z Lublina. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policja Lubelska
Policja Lubelska sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili czynności służbowe w sprawie dotyczącej działalności osoby zajmującej się sharingiem - nielegalnym udostępnianiem sygnału telewizji cyfrowej z wykorzystaniem niedozwolonych urządzeń tj. przerobionych dekoderów.

W czerwcu funkcjonariusze przeszukali 9 miejsc na terenie województwa lubelskiego. W każdym z tych miejsc policjanci ujawnili przerobione dekodery służące do odbioru płatnych kanałów telewizji cyfrowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in:
  • 11 przerobionych dekoderów telewizyjnych,
  • 2 karty abonenckie do odbioru płatnej platformy cyfrowej,
  • czytniki kart telewizyjnych,
  • router służący do dzielenia sygnału.

Po zbadaniu zabezpieczonych rzeczy możliwe będzie precyzyjne określenie liczby osób, które pobierały sygnał z nielegalnego źródła. Dokładne wyliczenie strat firm pokrzywdzonych wynikające z przestępczej działalności organizatora sharingu będzie możliwe po dokładnym ustaleniu liczby odbiorców oraz okresu trwania procederu.
 
Źródło: Policja Lubelska

Do sprawy policjanci zatrzymali 39-latka z Lublina.
Mężczyzna podejrzany jest o rozpowszechnianie sygnału płatnych kanałów telewizji cyfrowych na zasadzie card sharingu bez wymaganych umów licencyjnych. Już usłyszał zarzuty. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 2 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, osobom, które zajmują się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych, może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na odpowiedzialność karną narażeni są również tzw. biorcy odnoszący w ten sposób korzyść w postaci nieopłacania abonamentu za oglądane kanały.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...