reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Perska sieć filmowa Grand FTA z 52°E

dodano: 2022-06-13 21:26
autor: RO | źródło: satkurier.pl/grandcinematv (Instagram)

Grand Series Z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez operatora NorthTelecom na satelicie Al Yah 1 (52,5°E) rezygnuje coraz więcej perskich nadawców. Kanał Grand Cinema HD opuścił częstotliwość 12,149V (SR 27500, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK) i przechodzi na bardziej konkurencyjny TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) do operatora WNS. Transmisja ma ruszyć najszybciej, jak to możliwe.

grandcinematv
Grand Cinema HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niespodzianką ma być uruchomienie Grand Cinema HD i zupełnie nowego kanału Grand Series HD w wiązce wschodniej satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) na częstotliwości 10,804 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK). Do odbioru w Polsce wskazane są anteny nie mniejsze niż 100-120 cm. Gorszy zasięg na północnym-wschodzie kraju.

NorthTelecom od pewnego czasu nie cieszy się takim uznaniem wśród perskich nadawców. Głównie przez słabą jakość usług, brak kompetencji i wysokie ceny. Satelita obsługiwany przez Yahsata traci przez to kolejnych nadawców - ostatnio opuścił go kanał Damac Persian TV. Za to zyskuje na tym Wide Network Solutions (WNS), twardy konkurent z pobliskiego satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E).

Spółka Grand Media Group planuje zdecydowanie szerszą ekspansję. Po pierwsze uruchomi Grand Series HD przy wsparciu technicznym operatora WNS. Drugie to osiągnięcie porozumienia w sprawie dystrybucji na satelicie Eutelsatu (chodzi o pozycję 7°E). Oczywiście kanały będą dostarczane w postaci nieszyfrowanej FTA i zaoferują dużo amerykańskich filmów i seriali, także tej najnowszej produkcji.

Planowane parametry techniczne Grand Cinema HD i Grand Series HD:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. – (10,804 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK) - wiązka East
Kodowanie: brak ( FTA )


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...