reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice w lipcu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-06-15 07:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W lipcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Krzyżowcy” (sezon 1.), „Głosy umarłych” (sezon 1.) i „Skarby przeszłości i ich tajemnice” (sezon 4.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Krzyżowcy” („The Crusades”)
emisja: od piątku, 1 lipca br. o 21:00

Krwawe i brutalne wyprawy krzyżowe miały zakończyć wszystkie inne wojny. Jak wiemy, tak się nie stało. Dziś niestety historia została zawłaszczona przez politykę i spory religijne, przez co zarówno świat muzułmański, jak i zachodni nie rozumieją prawdy na temat tych wydarzeń. Autorzy programu chcą rzucić nowe światło na legendarne wojny i na nowo przeanalizować ich romantyczną, wyidealizowaną wizję, aby dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się osiem wieków temu. Pomocne w tej sprawie będą archeologia i analiza starożytnych lokalizacji oraz dawno zapomnianych zeznań naocznych świadków (więcej tutaj).

„Głosy umarłych” („Voices of the Dead”)
emisja: od niedzieli, 10 lipca br. o 21:00

Jak zapowiada nadawca, profesor Bettany Hughes prowadzi śledztwa dotyczące największych, niewyjaśnionych tajemnic świata starożytnego, ukazując nam z bliska postaci z przeszłości i najciekawsze momenty historii. Prowadząca sięga po najnowsze odkrycia i osiągnięcia naukowe, aby stworzyć osobiste portrety ludzi żyjących całe wieki temu, a potem stara się usłyszeć ich głosy w najbardziej niezwykłych i przełomowych momentach historii. W serii zespół Bettany Hughes odkrywa tajemnice egipskiego faraona Tutanchamona, a następnie rekonstruuje tożsamość i losy pięciu ofiar Wezuwiusza przed jego niszczycielską erupcją i po niej. Wybuch wulkanu w 79 roku naszej ery był jedną z największych klęsk żywiołowych w historii ludzkości.

„Skarby przeszłości i ich tajemnice” 4 („Treasures Decoded” 4)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 18 lipca br.) o 20:00

Oto osiem największych skarbów świata - każdy z nich kryje w sobie niezwykłe tajemnice, które pozostawały ukryte - aż do teraz. Naukowcy badają historie kryjące się za biblijnymi opowieściami - na przykład o wieży Babel czy plagach egipskich. Widzowie wyruszą w podróż do Jordanii, aby przyjrzeć się starożytnemu miastu Petra, zatrzymają się w Wielkiej Brytanii, aby zgłębić tajemnice Stonehenge i bezgłowych gladiatorów z Yorku, zbadają także zagadkę skurczonych ludzkich głów i ciał znajdowanych na torfowiskach. Jak zapowiada nadawca, każdy przedmiot i każde miejsce zostaną przebadane przez ekspertów przy użyciu najnowocześniejszych technik, między innymi kryminalistycznych, które pozwolą odkryć zdumiewające prawdy o naszej historii. Archeologowie, historycy i inni naukowcy i badacze zajrzą pod każdy kamień w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące największych skarbów ludzkości (więcej tutaj).
 
Bettany Hughes w programie „Głosy umarłych”, foto: Cineflix
Bettany Hughes w programie „Głosy umarłych”, foto: Cineflix


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...