reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Twórca Espreso TV chce kanału dla Rosji

dodano: 2022-06-15 17:21 | aktualizacja: 2022-07-23 10:48
autor: RO | źródło: detector.media

Espreso TV Mykoła Kniażycki, narodowy deputowany z frakcji Front Narodowy i jednocześnie twórca ukraińskiego kanału informacyjnego Espreso TV, skrytykował rosyjskojęzyczne kanały telewizyjne w Ukrainie Dom TV i FreeDom, i zasugerował utworzenie nowego. Poseł chce, aby taki kanał nadawał w Rosji i dla jej mieszkańców, a jednocześnie był zakazany do dystrybucji w Ukrainie.

satkurier.pl
Ukraina Plac Niepodległości w Kijowie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Istniejące kanały Dom TV i FreeDom są skierowane do ukraińskich widzów, choć nadają po rosyjsku. Rosja z kolei wydaje ogromne sumy pieniędzy na promocję swojej propagandy za granicą.

Co powinien obejmować ukraiński system nadawczy dla zagranicy?
Wysokiej jakości kanał telewizyjny w języku angielskim. W szczególności miałby nadawać do widzów w krajach sojuszniczych, gdzie poparcie dla Ukrainy może z czasem spaść z powodu "oswojenia się z wojną". Taki kanał powinien też nadawać po niemiecku i francusku.

Rosyjskojęzyczny kanał z Ukrainy miałby docierać do widzów w Rosji przez satelitę i Internet. W Ukrainie pracuje wielu utalentowanych dziennikarzy, w tym "dobrych Rosjan", którzy mogliby tworzyć programy dla rosyjskiej widowni i wpływać na społeczeństwo. Zdaniem deputowanego, rosyjskojęzyczną stacją powinni prowadzić doświadczeni ukraińscy kontrpropagandyści.

Kolejna proponowana stacja powinna być przeznaczona dla ukraińskiej diaspory za granicą. Jej celem byłoby jednoczenie wszystkich Ukraińców na świecie. Nadawanie miałoby się odbywać w różnych językach, w tym po ukraińsku, polsku czy francusku.

Kanał FreeDom został stworzony w marcu 2022 r. przed grupy medialne StarLightMedia, 1+1 Media, Inter i Media Group Ukraine w oparciu o działającą platformę multimedialną UATV. Zadaniem kanału FreeDom jest umożliwienie poznania prawdy o wojnie ukraińsko-rosyjskiej dla rosyjskojęzycznych widzów na całym świecie. Pojawienie się tego kanału na rynku było odpowiedzią na ogólne prośby z całego świata o rosyjskojęzyczny kanał, relacjonujący wydarzenia z Ukrainy.

Gabinet Ministrów Ukrainy przeznaczył 165 mln hrywien na tworzenie projektu FreeDom. Jeden z redaktorów detector.media przeanalizował ramówkę kanału i doszedł do wniosku, że w dużej mierze powiela ona wspólny maraton informacyjny nadawców publicznych i prywatnych, który jest skierowany do ukraińskich odbiorców, a nie zagranicznych.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...