reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znika niekodowany kanał Forces TV

dodano: 2022-06-15 18:51
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Forces TV Brytyjski, darmowy kanał telewizyjny Forces TV miał tylko stracić miejsce w naziemnej telewizji Freeview pod koniec czerwca 2022 roku, ale jego nadawca BFBS potwierdził, że kanał znika całkowicie. Projekt zostanie zamknięty 30 czerwca 2022 roku. Zniknie też z nieszyfrowanego przekazu FTA na satelicie Astra 2E (28,2°E) o częstotliwości 11,836H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK).

Forces TV Channel
Forces TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał, który należy do British Forces Broadcasting Service (BFBS), zasłynął z kultowych klasyków telewizyjnych z lat 70- i 80-tych XX wieku. Wśród ostatnich treści są powtórki „CHiPs”, „Blake's 7”, a także seriale komediowe „Watching” i „The Brittas Empire”. Forces TV pokazuje również odcinki „Doctor Who”. Pierwotnie kanał został uruchomiony jako informacyjny o tematyce wojskowej.

W naziemnej telewizji Freeview pojawił się w 2017 roku, trzy lata po starcie w Sky, Freesat i Virgin Media. Jego początki były zdominowane przez filmy dokumentalne i seriale o tematyce wojskowej. Później ramówkę w godzinach największej oglądalności wypełniały zakupione klasyczne programy telewizyjne. Początkowo i te programy miały luźny motyw wojskowy, zanim Forces TV przeszło do szerokiej gamy starszych dramatów i komedii. Niektóre z nich nie były pokazywane w ogólnodostępnej telewizji od dziesięcioleci.

Chociaż zmiana treści przyciągnęła uwagę nowych odbiorców, to odciągnęła BFBS od jego głównej misji dostarczania usług telewizyjnych, radiowych i strumieniowych dla użytkowników w brytyjskich siłach zbrojnych i ich rodzin.

Z końcem czerwca br. wygasa licencja na prowadzenie krajowego multipleksu COM7 w Wielkiej Brytanii. Częstotliwości zostaną przekazane do świadczenia usług 5G. 15 czerwca potwierdzono, że BBC News HD, Forces TV i PBS America+1 zostaną zamknięte, choć BBC News HD ma jeszcze pozostać w Sky, Freesat i Virgin Media.
 

Forces TV Channel żegna Was 30 czerwca. Dziękujemy za wasze wsparcie – bardzo nam się podobało dostarczanie wam waszych najlepszych, brytyjskich klasyków. Bardzo nam przykro, ale jako wojskowa organizacja charytatywna i medialna skupiamy nasze zasoby na naszej podstawowej misji: bawić, informować, łączyć i wspierać nasze siły zbrojne, rodziny i weteranów Wielkiej Brytanii. Wypatrujcie militarnych wiadomości, historii i nie tylko na naszej platformie Forces News

- czytamy w oświadczeniu Forces TV do użytkowników sieci społecznościowych, np. na Facebooku.


Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...