reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-01-27 - 2023-01-28

Kolejna runda sezonu w SailGP w Sportklubie

dodano: 2022-06-16 11:30
autor: Jan Borejko | źródło: Sportklub

SailGP Sportklub Trzecia runda sezonu w SailGP powraca w kanale Sportklub. Oszałamiający sukces, który stał się udziałem serii SailGP sprawił, że w tym roku w całym cyklu startuje więcej załóg i zwiększyła się liczba wyścigów. Nie zmienia się tylko jedno – wszystkie rundy widzowie znów zobaczą na żywo w Sportklubie. Początek SailGP w Chicago!

SailGP
SailGP Chicago 2022 sportklub season 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sportklub cykl SailGP transmituje już od 2 lat.
Z każdą kolejną rundą transmisje cieszą się coraz większą popularnością widzów. Przyczynia się do tego wysoki stopień realizacji każdych zawodów, profesjonalny komentarz, ale przede wszystkim niesamowity poziom sportowy, o który zresztą nietrudno, skoro w zawodach biorą udział najlepsi żeglarze świata, mający w dorobku triumfy w Pucharze Ameryki czy medale igrzysk olimpijskich. 
  
W porównaniu z ubiegłym, po części jeszcze pandemicznym, sezonem organizatorzy zdecydowali się zwiększyć liczbę rund, a wśród nowych lokalizacji znalazły się m.in. Chicago, Dubaj i Singapur. SailGP zdobywa tym samym nowe rynki i nowych kibiców, otwiera się na świat, przed rokiem żadne zawody nie były bowiem zlokalizowane w Azji. Z kalendarza zniknęły w związku z tym Sydney i włoskie Taranto, a w Danii runda w Aarhus zastąpiona została Kopenhagą. Tegoroczny sezon rozpoczął się w połowie maja na Bermudach, a najlepiej w regatach tych zaprezentowali się Australijczycy, którzy w pokonanym polu zostawili Brytyjczyków i Kanadyjczyków. 
  
Kolejne zawody SailGP zaplanowano w:
 • Chicago (18-19 czerwca)
 • angielskim Plymouth (30-31 lipca)
 • Kopenhadze (19-20 sierpnia)
 • Saint-Tropez (10-11 września)
 • Kadyksie (24-25 września)
 • Dubaju (11-12 listopada)
 • Singapurze (14-15 stycznia)
 • nowozelandzkim Christchurch (18-19 marca)
 • San Francisco (6-7 maja)
W bieżącym sezonie zmieniła się liczba lokalizacji, w szranki stanęły także 2 nowe załogi – Kanadyjczycy i Szwajcarzy.
Pierwsi z nich udowodnili już zresztą, że miejsce w elicie trafiło im się nieprzypadkowo, na Bermudach wygrali jeden z wyścigów kwalifikacyjnych, w innym uplasowali się na drugim miejscu, co w konsekwencji dało im przepustkę do wielkiego finału. W nim dowodzona przez Nicolaia Sehesteda załoga nie sprostała już wprawdzie Australijczykom i Brytyjczykom, zostawiła jednak po sobie fantastyczne wrażenie, które postara się powtórzyć w najbliższej rundzie w Chicago. 
  
Kto będzie faworytem rozgrywanych w weekend na jeziorze Michigan zawodów?
Na pewno o kolejną wygraną powalczą najlepsi w całym ubiegłorocznym cyklu Australijczycy oraz zawsze groźni Brytyjczycy. Na miejsce w finale stać oczywiście również startujących przed własną publicznością Amerykanów, którzy przed rokiem znaleźli się w wielkiej trójce, walczącej o mistrzostwo. Ponownie zaskoczyć wszystkich postarają się Kanadyjczycy, a debiutujący w tym roku w SailGP Szwajcarzy będą chcieli udowodnić, że również należą do światowej czołówki. 
  
W Chicago na pewno nie wystartują Japończycy, którzy zmagają się z trudnościami ze swoją jednostką, mają spore problemy z pozyskaniem sponsorów i zrezygnowali z trzech pierwszych rund. Ich nieobecność nie tylko w Chicago, ale i w Plymouth jest już przesądzona. Kto w takim razie pod ich nieobecność okaże się w tym roku czarnym koniem całego cyklu?

I jeszcze jedno pytanie: dlaczego nie ma tam polskiej reprezentacji? Przecież był taki piękny „narodowy jacht"...


2022-23 Teams, Helm
 • Australia, Tom Slingsby
 • Kanada, TBA
 • Dania, Nicolai Sehested
 • Francja, Quentin Delapierre
 • Wielka Brytania, Ben Ainslie
 • Japonia, Nathan Outteridge
 • Nowa Zelandia, Peter Burling
 • Hiszpania, Jordi Xammar/ Phil Robertson
 • Szwajcaria, Sébastien Schneiter
 • USA, Jimmy Spithill

Sezon 3 będzie kontynuowany do 2023 roku. 
Będzie obejmował wydarzenie w Nowej Zelandii w ramach czterosezonowego planu, w którym Christchurch i Auckland będą dzielić obowiązki gospodarza SailGP. 
Ostatnie dwa wydarzenia sezonu, które nie zostały jeszcze ogłoszone, nadejdą.

Cały sezon nr 3 będzie dostępny na żywo w ponad 175 krajach za pośrednictwem partnerów transmisji SailGP, w tym w Australii (Fox Sports), Danii (TV2 Sport), Francji (CANAL+ Sport), Japonii (J Sports), Nowej Zelandii (Sky Sport), Azja Południowo-Wschodnia (beIN SPORTS), Hiszpania (RTVE i TV3), Wielka Brytania/Irlandia (SKY Sports), Polska (Sportklub) i Stany Zjednoczone (CBS Sports), a także poprzez platformy cyfrowe SailGP.


Plan transmisji - SailGP w Chicago: 

18 czerwca (sobota)

 21:00 1. dzień SailGP

19 czerwca (niedziela)

 21:00 2. dzień SailGP

 

Źródło: theislander.net  sailgp.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...