reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arqiva dystrybuuje pakiet kanałów w Tandberg

dodano: 2022-06-17 18:47
autor: RO | źródło: satkurier.pl

Arqiva Brytyjski operator infrastruktury telekomunikacyjnej Arqiva uruchomił paczkę kanałów w wiązce europejskiej satelity Astra 2G (28,2°E). Są przez niego transmitowane podstawowe kanały telewizyjne w Wielkiej Brytanii, takie jak ITV, Channel 4, E4 czy Channel 5. Przekaz całej zawartości jest zaszyfrowany w Tandberg.

AsiaSat
Arqiva


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na potrzeby transmisji jest wykorzystywana częstotliwość 11,606 GHz, pol. H (SR: 15480, FEC: 5/6; DVB-S2/QPSK). Operator skopiował na nią wszystkie kanały SD nadawane oryginalnie FTA w wiązce brytyjskiej satelity Astra 2F (28,2°E) na częstotliwości 11,306 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK).

Należy dodać, że oryginalny multipleks z 11,306H jest przeznaczony do użytku przez nadawców w regionie Bilsdale, a multipleks z nowych parametrów ma zasięg europejski i dostęp do kanałów musi być ograniczony, dlatego szyfrowanie i nie jest to VideoGuard!

Dość nietypowy system szyfrowania kanałów świadczy o tym, że transmisja jest prowadzona w celach serwisowych i nie jest przeznaczona do powszechnego odbioru DTH. Pakiet jest zaszyfrowany w Tandberg (CAID: 1010), ale tylko sam obraz. Dźwięk jest FTA.

10 sierpnia 2021 r. w obiekcie nadawczym Bilsdale w hrabstwie North Yorkshire w północno-wschodniej Anglii wybuchł pożar. W następstwie ponad 1 mln widzów straciło możliwość odbioru kanałów naziemnej telewizji cyfrowej Freeview, a także radia FM i DAB. Do dzisiaj gospodarstwa domowe na całym obszarze muszą polegać na tymczasowych masztach przekaźnikowych i wieżach. Niektóre gospodarstwa przestawiły się na telewizję internetową lub satelitarną. W części domów sygnał telewizyjny został przywrócony dopiero przed Bożym Narodzeniem.

Niewykluczona jest opcja przejścia na nowe parametry, a tym samym zwolnienia dotychczas używanej częstotliwości 11,306H.

Nowe parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 99 (11,606 GHz, pol. H, SR: 15480, FEC: 5/6; DVB-S2/QPSK)
Kodowanie: Tandberg (tylko obraz, dźwięk jest FTA)
  • kanały TV: ITV, ITV3, ITV2, ITV4, ITV +1, Channel 4, Film4, More4, E4, Channel 4+1, E4+1, Channel 5

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...