reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International z koncertem z okazji Juneteenth

dodano: 2022-06-17 20:21 | aktualizacja: 2022-06-17 21:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „Juneteenth: A Global Celebration for Freedom” CNN International wyemituje 1. obchody Juneteenth, od momentu kiedy stało się ono świętem federalnym w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Koncert „Juneteenth: Globalne Święto Wolności” („Juneteenth: A Global Celebration for Freedom”), będzie transmitowany na całym świecie wyłącznie na platformach CNN, w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 czerwca br. o godz. 2:00.

CNN International „Juneteenth: A Global Celebration for Freedom”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Juneteenth jest najstarszym znanym upamiętnieniem zniesienia niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od bieżącego roku jest to święto federalne, powszechnie obchodzone przez afroamerykańskie społeczności w całym kraju. Na 157. rocznicę jego obchodów stacja CNN przygotowała programy, które szerzą ideę wolności i zaznajamiają widzów z historią tego dnia.

Podczas koncertu, wyprodukowanego przez zespół czarnoskórych twórców z Live Nation Urban i Jesse Collins Entertainment, na scenie pojawią się Anthony Hamilton, Billy Porter, podopieczni organizacji Debbie Allen Dance Academy, Earth, Wind & Fire, Jhené Aiko, Killer Mike, Lucky Daye, Mary Mary, Michelle Williams, Mickey Guyton, Robert Glasper oraz The Roots. Wydarzenie upamiętni również 100-lecie oficjalnego otwarcia Hollywood Bowl, w ramach którego po raz pierwszy na scenie amfiteatru wystąpi The Re-Collective Orchestra - 68-osobowa orkiestra symfoniczna, której członkami są czarnoskórzy muzycy. Dyrektorami muzycznymi wieczoru są laureat nagrody „Grammy”, pisarz Adam Blackstone, oraz współzałożyciel The Roots i nagrodzony „Oscarem” filmowiec Questlove.
 

- Bardzo się cieszę, że CNN będzie transmitować to historyczne wydarzenie. Nasi widzowie na całym świecie nie tylko będą mieli okazję do wspólnego świętowania, lecz także do lepszego zrozumienia znaczenia święta Juneteenth

- mówi Chris Licht, prezes i dyrektor generalny CNN Worldwide.

- Rolą światowego lidera medialnego jest oddawanie głosu osobom czarnoskórym i innym marginalizowanym grupom oraz wsłuchiwanie się w to, co mają do powiedzenia - mówi Johnita P. Due, starsza wiceprezeska i dyrektorka do spraw różnorodności, równości i inkluzji w CNN Worldwide. - Przygotowane występy muzyczne i ujmujące historie odzwierciedlą determinację czarnoskórej społeczności w ciągłym dążeniu do wolności i sprawiedliwości społecznej - dodaje.

- Jest to najważniejsze wydarzenie, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy w Live Nation Urban - mówi Shawn Gee, prezes Live Nation Urban. - To wyjątkowy czas nie tylko celebracji, lecz także refleksji nad niezależnością i dziedzictwem czarnoskórych. Jak i okazja do podniesienia świadomości i rzucenia światła na to, jaki dystans musimy jeszcze pokonać, aby osiągnąć równość. Mamy nadzieję, że będziemy mogli je wspólnie przeżywać - dodaje.


„Juneteenth: A Global Celebration for Freedom” będzie transmitowane na całym świecie przez CNN w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 czerwca br. o godzinie 2:00. Natomiast o godzinie 1:00 rozpocznie się relacja prowadzona przez prezentera CNN Dona Lemona, który zaprezentuje i porozmawia z czarnoskórymi aktywistami, pionierami oraz artystami. Program będzie nadawany „na żywo” dla abonentów płatnej telewizji poprzez cnn.com i CNN OTT oraz aplikacje mobilne w zakładce „TV Channels” lub CNNgo, gdzie jest dostępny.

- Obchody Juneteenth są dokładnie tym znaczącym kulturowo wydarzeniem, na które CNN może skierować uwagę i wzmocnić przesłanie wolności na całym świecie - mówi Rani Raad, prezes CNN Worldwide Commercial. - Dzięki naszemu zasięgowi możemy zaprosić widzów z ponad 200 krajów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej uroczystości w sposób, w jaki nie może tego zrobić żadne inne medium - dodaje.


„Juneteenth: A Global Celebration for Freedom” - transmisja w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 czerwca 2022 roku o godz. 1:00 w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...