reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjskie usługi OTT pokażą treści tureckie i koreańskie

dodano: 2022-06-19 10:01
autor: RO | źródło: TelecomDaily

Amediateka, Kinopoisk, ivi i Okko - platformy OTT w Rosji Rosyjskie platformy OTT pokazują coraz więcej filmów i seriali tureckich i południowokoreańskich, aby wypełnić lukę spowodowaną zniknięciem zachodnich premier. Według wstępnych danych opublikowanych przez TelecomDaily, liczba południowokoreańskich tytułów w wiodącej usłudze ivi w drugim kwartale wyniosła 260, czyli 1,4 razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tymczasem suma pokazanych produkcji przez Okko wzrosła ze 178 do 246, a w Kinopoisk o jedną czwartą do 198 tytułów. Największe wzrosty odnotowano jednak w należącej do Rostelekom usłudze Wink, gdzie wzrost jest 1,6-krotny do 180 tytułów oraz Premier (platforma zarządzana przez Gazprom Media) o 2,3-krotnym wzroście do 61.

Jednocześnie liczba tureckich filmów i seriali prawie podwoiła się, choć były to liczby mniejsze niż w przypadku treści z Korei Południowej. Przykładowo biblioteka ivi oferowała 23 tytuły w porównaniu do 12 w ubiegłym roku, Kinopoisk - 21 (12), Wink - 16 (9) i Kion - 18 (9).

Wink oferuje także 137 indyjskich filmów i seriali, czyli o 10% więcej niż rok temu.

Pomimo zwiększonego wyboru, takie treści nadal pozostają niszowe. Przykładowo tytuły z Korei Południowej stanowią zaledwie 1-1,6% wszystkich dostępnych treści na rosyjskich platformach OTT, podczas gdy produkcje tureckie i indyjskie stanowią mniej niż 0,4% (z wyjątkiem Wink, gdzie udział indyjskich filmów sięga 1,6%).

W czołówce nadal znajdują się biblioteki zdominowane przez treści amerykańskie (29-34%), rosyjskie (17-24%) i brytyjskie (9-11%).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...