reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spadek liczby kanałów w Rosji?

dodano: 2022-06-20 20:54
autor: RO | źródło: cableman

Gazprom W 2023 roku może dojść do zamknięcia niektórych rosyjskich kanałów telewizyjnych, powiedział szef Gazprom-Media, Aleksander Zacharow na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu. Sytuacja dotyczy niszowych kanałów, którym zagrozi spadek przychodów reklamowych na rosyjskim rynku.

https://www.azadliq.az/wp-content/uploads/2018/07/spt-420254092.jpg
Telewizja pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Zagrożenie jest przede wszystkim dla małych nadawców, ponieważ ich rentowność jest niska. Te kanały, które nie są opłacalne, mogą opuścić antenę. Nie oczekuję żadnych rewolucji w 2022 roku, ale na horyzoncie drugiej połowy 2023 r. krajobraz może się zmienić poprzez zmniejszenie liczby kanałów, mówi Aleksander Zacharow.

Według Stowarzyszenia Agencji Komunikacji Rosji (AKAR), rynek zakończył pierwszy kwartał 2022 r. wzrostem 5%. Wyniki za drugi kwartał będą mniej różowe, ponieważ już w maju łączne wpływy reklamowe zmniejszyły według różnych szacunków o 34-47%. Sam Gazprom-Media w maju odnotował spadek 37%. Dramatyczny spadek jest spodziewany w okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku. Jeżeli w pierwszej połowie sytuację w jakiś sposób poprawiły kary dla odchodzących reklamodawców, to w przyszłości nie zrekompensuje to już spadku przychodów reklamowych.

Możliwe, że dotacje państwowe na reklamę krajowych marek częściowo wygładzą spadek, ale według AKAR, przeznaczenie na ten cel 500 mln rubli wygląda bardzo skromnie.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...