reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lipiec z rekinami w National Geographic Wild

dodano: 2022-06-21 06:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W lipcu br. kanał National Geographic Wild w ramach pasma „Miesiąc z rekinami” („Sharkfest”) poleca swoim widzom takie programy jak „Pojedynek w wodzie”, „Atak rekina” (sezon 8.), „Uwaga! Rekin!” (sezon 2.), „Inwazja żarłaczy”, „Królowie rekinów”, „Księżycowe rekiny”, „Młode rekiny” („Baby sharks”), „Na tropie olbrzymich głowomłotów”, „Rekin biały kontra żarłacz tygrysi”, „Rekin biały: nieodkryty talent”, „Rekin kontra orka”, „Rekiny kontra świat”, „Rekiny w natarciu”, „Rekiny w Kalifornii”, „Rekiny z lotu ptaka”, „Sekrety rekinów z Maui”, „Tajemnice rekinów: supermoce”, „Wszystkożerne rekiny” i „Walki rekinów”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lipcu br. kanał National Geographic Wild zabierze widzów w podróż po najbardziej niedostępnych miejscach. Gratką dla fanów dzikiej przyrody będzie coroczny festiwal programowy - „Miesiąc z rekinami”. W stacji National Geographic Wild, jak co roku, ruszy lipcowy cykl „Sharkfest” (emisja codziennie - od piątku, 1 lipca br. o godzinie 19:00), przybliżający fascynujący świat rekinów. W ramach pasma pojawią się codzienne premiery. W ramach pasma pojawią się takie produkcje jak „Pojedynek w wodzie”, „Atak rekina” (sezon 8.), „Uwaga! Rekin!” (sezon 2.), „Inwazja żarłaczy”, „Królowie rekinów”, „Księżycowe rekiny”, „Młode rekiny”, „Na tropie olbrzymich głowomłotów”, „Rekin biały kontra żarłacz tygrysi”, „Rekin biały: nieodkryty talent”, „Rekin kontra orka”, „Rekiny kontra świat”, „Rekiny w natarciu”, „Rekiny w Kalifornii”, „Rekiny z lotu ptaka”, „Sekrety rekinów z Maui”, „Tajemnice rekinów: supermoce”, „Wszystkożerne rekiny” i „Walki rekinów”

Lipiec 2022 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Miesiąc z rekinami”:
emisja: codziennie (od 1 lipca br.) o 19:00
National Geographic Wild wraca z corocznym cyklem „Miesiąc z rekinami”. Codziennie od 1 do 31 lipca br. o godzinie 19:00 na antenie stacji odbędzie się inna premiera, ukazująca fascynujący i różnorodny świat tych wodnych drapieżników. Widzowie poznają historie najbardziej szokujących ataków rekinów, dzięki czemu w przyszłości będzie można lepiej zrozumieć, dlaczego doszło do tragedii. W innej produkcji przekonaja się, z jak wyrafinowanych strategii ataku korzysta żarłacz tygrysi, polując na wieloryby. W ramach pasma pojawią się takie produkcje jak: „Pojedynek w wodzie” („Jaws vs. Boats”), „Atak rekina” („When Shark Attack”), „Uwaga! Rekin!” („Shark Attacks Files”), „Inwazja żarłaczy” („Backyard Bull Shark”), „Królowie rekinów” („Shark Queens”), „Księżycowe rekiny” („Shark Side of the Moon”), „Młode rekiny” („Baby sharks”) (więcej tutaj), „Na tropie olbrzymich głowomłotów” („World's Biggest Hammerhead?”), „Rekin biały kontra żarłacz tygrysi” („Great White vs. Tiger Shark”), „Rekin biały: nieodkryty talent” („Camo Sharks”), „Rekin kontra orka” („Killer Shark vs. Killer Whale”), „Rekiny kontra świat” („Shark vs. The World 1”), „Rekiny w natarciu” („Jaws Invasion”), „Rekiny w Kalifornii” („Counting Jaws”), „Rekiny z lotu ptaka” („Sky Sharks”), „Sekrety rekinów z Maui” („Maui Shark Mystery”), „Tajemnice rekinów: supermoce” („Shark Superpower”), „Wszystkożerne rekiny” („Shark That Eat Everyhing”) i „Walki rekinów” („Games of Sharks”) (więcej tutaj).

„Miesiąc z rekinami”:
„Pojedynek w wodzie” („Jaws vs. Boats”)
emisja: w piątek, 1 lipca br. o 19:00

- Nagle wyskoczył z wody, uderzył w bok łodzi i jednym ruchem wciągnął go do wody! - w internecie pojawia się coraz więcej viralowych filmików ukazujących ataki rekinów na łodzie przybrzeżne. Drapieżniki działają po cichu i niepostrzeżenie, ale w mgnieniu oka są w stanie pojawić się na powierzchni i z chirurgiczną precyzją ściągnąć swoją ofiarę do oceanu. Badacze - Sara Casareto oraz Mike Heithaus - wspólnie przeprowadzają śledztwa wokół tych wydarzeń, rzucając nowe światło na zachowanie rekinów.

„Miesiąc z rekinami”:
„Atak rekina” 8 („When Shark Attack” 8)
emisja: w soboty i niedziele (od 2 lipca br.) o 19:00

Plaże wybrzeży zachodniego i południowo-wschodniego Stanów Zjednoczonych Ameryki byłyby istnym rajem na Ziemi, gdyby nie rekiny. Drapieżniki nie atakują zbyt często, ale jeśli już decydują się na taki ruch, prawie zawsze kończy się on dla człowieka tragicznie. W 2003 roku na Florydzie, po latach względnego spokoju, ludojady rozpoczęły serię dziesięciu ataków w ciągu ośmiu miesięcy. Z kolei w 2007 roku u wybrzeży Malibu, w ciągu 120 dni uderzyły czterokrotnie. Jak wytłumaczyć taką czarną passę? Dlaczego żarłacze uaktywniają się na chwilę, by później zniknąć na lata? Eksperci prowadzą śledztwo, by znaleźć odpowiedź na te i wiele innych nurtujących pytań.

„Miesiąc z rekinami”:
„Uwaga! Rekin!” 2 („Shark Attacks Files” 2)
emisja: od czwartku, 21 lipca br. o 19:00

Emisja odbywać się będzie w dniach 21-22 oraz 25-31 lipca br. o godzinie 19:00. Czy można przeżyć spotkanie oko w oko z rekinem? Są takie przypadki. W programie „Uwaga! Rekin!” widzowie poznają historie „z pierwszej ręki” od osób, którym udała się ta sztuka. Jak przebiegał moment ataku? Co sprawiło, że rekin ostatecznie odpłynął, nie decydując się na zabicie ofiary? Przy okazji wywiadów, naukowcy badający te stworzenia przedstawią najnowsze ustalenia. Okazuje się, że niektóre rekiny wcale nie atakują człowieka z zamierzeniem pożarcia go - część z drapieżników widzi w ludziach konkurencję w walce o pokarm.
 
Charlie Winter i Paige Winter w programie „Atak rekina: Historia Paige Winter”, foto: Gabriel Kerr/National Geographic
Charlie Winter i Paige Winter w programie „Atak rekina: Historia Paige Winter”, foto: Gabriel Kerr/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...