reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-13 - 2022-08-14

Tour de France 2022 na platformach Eurosportu

dodano: 2022-06-30 13:21 | aktualizacja: 2022-07-01 14:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

Tour de France 2022 Eurosport 1 logo 360px Tour de France – najsłynniejszy wyścig kolarski w wyjątkowej odsłonie na platformach Eurosportu - pisaliśmy już o tym tu. Każdy etap od startu do mety, niezrównany komentarz i dodatkowe formaty vlogowe w mediach społecznościowych – Eurosport pokaże rozpoczynającą się w piątek Wielką Pętlę w bardzo bogaty i angażujący sposób. W Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze miłośnicy kolarstwa obejrzą każdy etap najbardziej prestiżowego wyścigu świata od startu do mety z komentarzem Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Błyskotliwymi spostrzeżeniami dzielić się będą legendy kolarstwa: Alberto Contador i Bradley Wiggins.

Eurosport
Eurosport Tour de France 2022 Player 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na starcie 109. edycji Tour de France stanie 4 Polaków:
  • Rafał Majka (UAE Team Emirates)
  • Łukasz Owsian (Team Akrea Samsic)
  • Kamil Gradek (Bahrain Victorious) 
  • Maciej Bodnar (Team TotalEnergies)
Od 1 do 24 lipca peleton przejedzie 3349,8 km.
Tegoroczna Wielka Pętla wystartuje w Kopenhadze, a zakończy się tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu. W trakcie ponad trzech tygodni kolarze odwiedzą również Belgię i Szwajcarię. Z 21 etapów sześć to etapy górskie, sześć płaskie, siedem pagórkowate, a dwa to indywidualna jazda na czas. Faworytami rywalizacji o żółtą koszulkę będą dwaj Słoweńcy: Tadej Pogaczar i Primoż Roglicz.

Tour de France to nie tylko fantastyczna rywalizacja kolarska, ale także fenomen kulturowy i jedna z najsłynniejszych wizytówek Francji.

Na Facebooku Eurosportu codziennie publikowane będą krótkie filmy, w których Tomasz Jaroński opowie o najciekawszych, choć nie zawsze oczywistych, atrakcjach turystycznych mijanych przez peleton. Z kolei Michał Kempa, który część wyścigu będzie śledził z Francji, przekaże w codziennym vlogu atmosferę z punktu widzenia kibica. Po powrocie z Francji Michał Kempa skomentuje także – wraz z Igorem Błachutem – 4 ostatnie etapy Tour de France. Transmisja ta, merytoryczna, ale niekoniecznie z zachowaniem pełnej powagi, dostępna będzie wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze.

W trakcie Wielkiej Pętli na kanale youtube’owym Eurosportu premierę będą miały dwa kolejne odcinki programu „Kempa kontra kolarstwo”. W pierwszym kolarz-amator zmierzy się w sprincie z zawodowcem z Voster ATS Team Patrykiem Stoszem, a w drugim będzie walczył z Martą Lach z zespołu Ceratizit–WNT Pro Cycling w podjeździe znanym jako „Rzeźnia w Laskowej”.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...