reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ ma Ligę Mistrzów na 3 sezony, ale we Francji

dodano: 2022-07-01 19:56 | aktualizacja: 2022-07-02 21:31
autor: Janina Klepacka | źródło: CANAL+/Digital TV Europe/CNet

CANAL plus Champions Club logo 360px Francuski operator płatnej telewizji CANAL+ po raz pierwszy zapewnił sobie wyłączne prawa do trzech najważniejszych klubowych turniejów piłkarskich UEFA: Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Umowa na 3 sezony obejmuje okres od 2024/2025 do 2026/2027. Francuski nadawca zapewnił sobie prawa na 3-letni cykl w latach 2024-27 w ramach transakcji o wartości 480 mln euro za sezon. Niestety nie ma to związku z posiadaniem praw do transmisji rozgrywek UEFA, w tym Champions League, przez CANAL+ w Polsce.

CANAL+ France
CANAL Champions club Champions League 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ obecnie dzieli prawa z beIN Sports.
We Francji beIN Sports pokazuje większość meczów Ligi Mistrzów, ale CANAL+ ma prawo pierwszego wyboru do 34 meczów Ligi Mistrzów UEFA wraz z 16 meczami Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA. Jednak nowa umowa spowoduje, że CANAL+ we Francji zapłaci 25% premię w stosunku do istniejącej umowy, aby zapewnić sobie wyłączność. Liga Mistrzów również rozszerzy się w 2024 roku, a rywalizacja wzrośnie z 32 do 36 drużyn, co daje łącznie 550 meczów w sezonie. To wpłynie na większa popularność i oglądalność w CANAL+.
 


Maxime Saada, prezes CANAL+ Group, powiedział:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na 3 sezony, począwszy od sezonu 2024/2025, pozyskaliśmy całą Ligę Mistrzów UEFA, najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki piłkarskie, a także całą Ligę Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Serdecznie dziękujemy UEFA i jej prezydentowi Aleksandrowi Céferinowi za zaufanie.

Jedynym zastrzeżeniem wyłączności CANAL+ są zasady dotyczące finału Ligi Mistrzów, który jest chronionym wydarzeniem we Francji i musi być pokazywany na żywo w telewizji FTA. Te prawa FTA są obecnie w posiadaniu TF1, ale M6 zapewnił sobie finał LM od 2024 roku za prawie 4 mln euro na sezon.

Zwrócono uwagę, że wszystkie najważniejsze, europejskie transmisje piłkarskie we Francji będą relacjonowane w flagowych programach CANAL+ (France): Canal Champions Club, Canal Football Club, Canal Sport Club oraz na kanale Infosport+Wszystkie transmisje będą dostępne na myCanal.

 

Źródło: sportspromedia.com  onzemondial.com  cnetfrance.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...