reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zatwierdzenie aktów o usługach cyfrowych przez Parlament Europejski

dodano: 2022-07-05 14:19 | aktualizacja: 2022-07-05 16:47
autor: Jan Borejko | źródło: ACT/broadbandtvnews

Flaga Unii Europejskiej Parlament 360px Parlament Europejski przejął akt o usługach cyfrowych (DSA) i akt o rynkach cyfrowych (DMA), które Komisja Europejska zaproponowała w grudniu 2020 roku. Europejscy dostawcy telewizji i VOD, reprezentowani przez stowarzyszenie Association of Commercial Television and Video on Demand Services (ACT), z zadowoleniem przyjęli decyzję w sprawie DSA, ale jednocześnie sugerują, że potrzebne są silne przepisy wykonawcze i uzupełniające, aby sprostać wszelkim wyzwaniom.

ACT
ACT association television 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pakiecie usług cyfrowych określono pierwszy kompleksowy zbiór przepisów dla platform internetowych. Te nowe przepisy będą miały zastosowanie w całej Unii Europejskiej i mają przyczynić się do stworzenia bezpieczniejszej i bardziej otwartej przestrzeni cyfrowej opartej na poszanowaniu praw podstawowych.

Ustawy DSA i DMA mają na celu zwalczanie wszelkich form nielegalnych treści: podrabianych lub niebezpiecznych produktów, podżegania do przemocy i mowy nienawiści. Istnieją również ramy dotyczące reklam internetowych, które ograniczają wykorzystanie danych i chronią najbardziej narażonych użytkowników, zwłaszcza dzieci, oraz ochrony konsumentów na internetowych platformach handlowych.

Stowarzyszenie ACT stwierdziło, że ostateczna legislacja jest „znacznie lepsza” niż pierwotne propozycje.

Dyrektor generalny ACT, Grégoire Polad skomentował:

- Przyjęcie pakietu usług cyfrowych to początek końca bezkarności w sferze cyfrowej. To jednak dopiero koniec początku nowej fali regulacji, które mają zapewnić, że tzw. Big Tech będzie zgodne z zasadami, którym zawsze podlegali wszyscy inni gracze. Z niecierpliwością czekamy na szereg nowych propozycji, aby skutecznie ograniczyć nadużycia mające miejsce w sferze cyfrowej, w szczególności piractwo treści na żywo oraz rozpowszechnianie i ciągłe zarabianie na dezinformacji.

Także EBU z zadowoleniem przyjęła te przepisy, ostrzegając jednak, że ​​pakiet usług cyfrowych może być skuteczny tylko wtedy, gdy duże firmy technologiczne będą przestrzegać przepisów w praktyce. Komisja Europejska i krajowe organy regulacyjne muszą teraz zwrócić uwagę na nadzór i egzekwowanie przepisów.

Szef brukselskiego biura EBU, Wouter Gekiere, powiedział:

- UE wykazała się wielką determinacją, aby ustanowić wysokie standardy regulacji platform. DSA i DMA odmienią życie europejskich obywateli i przedsiębiorstw w ich codziennych kontaktach z platformami internetowymi. W szczególności DMA sprawi, że sektor cyfrowy będzie bardziej sprawiedliwy i konkurencyjny, ograniczając dominację rynkową wielkich platform.

Intencja ustaw DSA i DMA jest na tyle czytelna, że może podciąć skrzydła platformom postrzeganym jako „zbyt duże, by się czymkolwiek przejmować”, wyraźnie nawiązując do Google, Facebooka i innych, wobec których brak interwencji jest powszechnie postrzegany jako zakłócający proces polityczny w krajach Unii Europejskiej.

Nadawcy będą również mieć nadzieję, że pakiet tych ustaw usunie nagminne naruszenia praw autorskich.

Parlament Europejski przyjął pakiet usług cyfrowych w pierwszym czytaniu i teraz oba teksty muszą zostać formalnie przyjęte przez Radę Unii Europejskiej. Po podpisaniu akt o usługach cyfrowych i akt o rynkach cyfrowych zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym. Oba akty wejdą w życie 20 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym, jesienią tego roku.

Źródło: broadbandtvnews.com  acte.be  acte.be

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...