reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Nauka ma ruszyć jesienią

dodano: 2022-07-07 10:41 | aktualizacja: 2022-07-07 11:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/press.pl/satkurier.pl

TVP Nauka Trwa casting do programu „Giganci Nauki”, który będzie emitowany na antenie TVP Nauka. Jak informuje Telewizja Polska, „Giganci Nauki” to nowa propozycja programowa dla wszystkich miłośników nauki, konkursów wiedzy i dobrej zabawy. TVP Nauka ruszy jesienią br. i będzie dostępny bezpłatnie drogą naziemną, podaje press.pl na podstawie informacji uzyskanych od Centrum Informacji TVP.

TVP Nauka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Giganci Nauki” to teleturniej o tematyce naukowej dla wszystkich miłośników jednej lub więcej dziedzin nauki. Każdy odcinek przedstawia jeden temat z określonej dziedziny nauki lub pozwoli zapoznać się z sylwetkami najważniejszych polskich i światowych naukowców. Teleturniej składa się z czterech rund, w czasie których uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania o różnym stopniu trudności.

Zwycięzcą programu może zostać osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów w całym teleturnieju. Nagrodą jest zdobycie tytułu „Giganta Nauki” oraz 20 000 zł.

TVP Nauka ma być kanałem o charakterze edukacyjnym. Na jego ofertę składać się mają audycje edukacyjne, publicystyczne i filmy dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki oraz historii nauki. Emitowane o szerokim spektrum tematycznym, w tym treści medyczne (zdrowotne), techniczne, technologiczne, biologiczne i przyrodnicze, jak również badawczo-kulturowe. Charakter edukacyjny kanału realizować mają m.in. audycje wyjaśniające zmiany zachodzące na naszej planecie oraz promujące działania mające na celu jej ochronę, w tym w zakresie segregacji odpadów, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, innowacyjnych technologii energetycznych. Program miałby także wspierać promowanie polskiej myśli technicznej oraz dorobku i potencjału polskiej nauki.

Przypomnijmy, że w październiku ub.r. uruchomiona została strona internetowa TVP Nauka - nauka.tvp.pl, gdzie można znaleźć artykuły z takich dziedzin, jak: kosmos, technologie, przyroda, medycyna, ekologia, fizyka, chemia, Ziemia, archeologia i historia nauki. Równolegle z portalem działają profile TVP Nauka w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...