reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play przejął Redge Technologies

dodano: 2022-07-07 13:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Redge Technologies

Redge Technologies 30 czerwca br. grupa Play objęła 92,5 proc. udziałów w spółce Redge Technologies. Pozostałe 7,5 proc. znajduje się nadal w rękach prezesa i współzałożyciela spółki, Przemysława Frasunka.

Play Iliad Redge Technologies


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Redge Technologies jest ekspertem w dziedzinie OTT i edge computing. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media - platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing.

Redge Technologies stworzyła również Redge Guardian – oprogramowanie służące do inspekcji ruchu sieciowego i ochrony przed wieloterabitowymi atakami DDoS.

Wśród klientów Redge Technologies są: grupa Play (Iliad), grupa TVN Warner Bros. Discovery, grupa TV3, Telewizja Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, CANAL+ i NASK.

Spółka Redge Technologies została założona w 2007 roku w ramach grupy Atende S.A., a następnie, w 2020 roku, w wyniku wykupu menedżerskiego wspieranego przez Custodia Capital, zarządzanego przez Wojciecha Domańskiego oraz Tomasza Potapczuk, stała się niezależnie funkcjonującym podmiotem. Przychody Redge Technologies w 2021 roku osiągnęły ponad 35 mln zł.

Skład zespołu zarządzającego spółką pozostaje bez zmian. Redge Technologies zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuowało obecną strategią produktową oraz sprzedażową, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jednocześnie, spółka rozszerza trwającą od 2007 roku współpracę z grupą Play, której elementem stanie się rozbudowa platformy Play Now.
 

– Dołączenie do grupy Play to nowy rozdział w historii spółki i podkreślenie naszego telekomunikacyjnego DNA. Od 15 lat wspieramy operatorów i nadawców w świadczeniu usług OTT, a zbudowana przez nas technologia stała się podstawą najważniejszych wdrożeń w regionie. Współpraca z Play to przede wszystkim synergie w obszarze telekomunikacji i ogromna szansa dla rozwoju naszego rozwiązania CDN, a także innych usług edge computing. Chcemy pozostać podmiotem, który wyznacza trendy i standardy na rynku – komentuje Przemysław Frasunek.

– Grupa Play przejmuje najciekawsze aktywo w regionie Europy Centralnej. Od wyjścia z grupy Atende SA, Redge przeszedł dogłębna transformację: spółka w pełni skupiła się na produktach związanych ze streamingiem, mocno wzmocniła fundament operacyjny oraz przyspieszyła inwestycje w zasoby technologiczne. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać zespół zarządzający Redge – Przemka, Jana i Tomka w tak dynamicznym rozwoju i że spółka staje się częścią globalnej grupy kapitałowej, co otworzy jej nowe ścieżki wzrostu. Życzymy zespołowi Redge oraz nowemu inwestorowi dalszych sukcesów – powiedział Tomasz Potapczuk, współzałożyciel Custodia Capital oraz wiceprzewodniczący rady nadzorczej Redge.

W transakcji doradzali: kancelaria Rymarz Zdort i Grant Thorton (po stronie kupujących) oraz Dentons i Rothschild & Co (po stronie sprzedających).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...