reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wielka ucieczka” - finał 1. sezonu w TV4

dodano: 2022-07-08 17:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

TV4 TV 4 Czwórka „Wielka ucieczka” W piątek, 8 lipca br. o godz. 21:00 w kanale TV4 wyemitowany zostanie premierowo 10. odcinek 1. sezonu polskiego programu „Wielka ucieczka”, którego producentem, na bazie holenderskiego formatu „Hunting Season”, jest Rochstar. Będzie to finał tej serii. Wystąpią Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski, Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski.

TV4 TV 4 Czwórka „Wielka ucieczka”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dziennikarka i prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna oraz komentator sportowy Jerzy Mielewski są bohaterami dziesiątego odcinka pierwszego sezonu programu „Wielka ucieczka”, w którym próbują nie dać się złapać wyposażonym w profesjonalny sprzęt szpiegowski łowcom z grupy Urbex History. Jaką przyjmują strategię? Czy mają dobry plan i potrafią go zrealizować, mimo rosnącej presji czasu? Finałowy odcinek pierwszej serii programu „Wielka ucieczka” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 8 lipca br. o godzinie 21:00 na antenie Czwórki.

Bohaterowie odcinka przyjaźnią się od lat. Oboje występują na antenie Polsatu, relacjonując i współtworząc ważne wydarzenia oraz programy, widowiska i liczne produkcje stacji. Gwiazdy uciekają z Cytadeli Warszawskiej, a furgonetką wyposażoną w sprzęt tropiący ściga ich trójka prowadzących - Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski. Paulina Sykut-Jeżyna, mimo strachu przed lataniem, decyduje, że polecą samolotem. Po raz pierwszy w życiu odbywa więc podróż awionetką, która okazuje się dla niej wyjątkowo stresująca. Podczas zaciętej rywalizacji w programie nie brakuje emocji i adrenaliny, a także mocniejszych wrażeń w trakcie lotu przy niesprzyjającej pogodzie. Jak gwiazdy radzą sobie z pozostałymi wyzwaniami? Kto okazuje się sprytniejszy - ścigający czy ścigani?

„Wielka ucieczka” to gra w policjantów i złodziei przeniesiona na zupełnie nowy poziom. W każdym odcinku inna para gwiazd - wśród których są Ewa Kasprzyk, Iwona Pavlović, Wiktoria Gąsiewska, Paulina Sykut-Jeżyna, Honorata Witańska, Kamila Ścibiorek, Magdalena Margulewicz, Fabienne Wiśniewska, Michał Wiśniewski,  Marcin Miller, Akop Szostak, Łukasz Jurkowski „Juras”, Mariusz Węgłowski, Jerzy Mielewski, Paweł Dudek „Czadoman”, Łukasz Rosiński „Luka Rosi”, Adam Asanov, Mateusz Gąsiewski, Michał Pałubski i Roman Awiński - wciela się w rolę zbiegłych więźniów. Ścigają ich trzej prowadzący - strażnicy: Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, internautom znani jako twórcy kanału YouTube „Urbex History”.

Zasady programu - dwoje bohaterów odcinka - ubranych w czerwone uniformy i pozbawionych komórek, gotówki, kart płatniczych czy choćby zapisanych numerów telefonów do znajomych - ucieka z więziennej celi. Ich tropem podąża trzech strażników, zdeterminowanych, żeby złapać zbiegów najszybciej, jak to możliwe. Na starcie więźniowie dostają 20 minut przewagi, po których upływie ścigający ruszają za nimi furgonetką wyposażoną w sprzęt do tropienia uciekinierów. Uciekający mogą zorganizować sobie wcześniej dwa środki transportu, potem muszą liczyć jedynie na wsparcie zwykłych ludzi napotkanych po drodze. Żadnym pojazdem nie mogą jednak poruszać się dłużej niż 20 minut. Podczas ucieczki mogą wchodzić tylko do publicznie dostępnych budynków, takich jak stacja kolejowa czy wielopoziomowy parking. Nie wolno im natomiast pozbyć się uniformów więziennych ani nadajnika, który wysyła ścigającym ich współrzędne GPS co 10 minut. Sami dostają współrzędne strażników co godzinę, mogą też raz wyłączyć na 10 minut ich sprzęt tropiący. Pościg kończy się, gdy zbiegowie zostają schwytani lub jeśli uda im się uciekać przez cztery godziny. Przegrani muszą na końcu wykonać niewdzięczne zadanie, na jakie umówili się ze stroną przeciwną na początku odcinka.

Dodajmy, że początkowo (od 8 maja br.) premierowe odcinki programu emitowane były w TV4 w niedziele o godzinie 20:00, następnie o godzinie 22:00, potem około godziny 23:00, a od dziewiątego odcinka (od 1 lipca br.) w piątki o godzinie 21:00. Powtórki emitowane są (od 11 maja br.) w środy o godzinie 21:00 (więcej tutaj).
 
Jerzy Mielewski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Jerzy Mielewski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Jerzy Mielewski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Jerzy Mielewski i Paulina Sykut-Jeżyna w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Michał Wiśniewski i Fabienne Wiśniewska w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Michał Wiśniewski i Fabienne Wiśniewska w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat
Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski w programie „Wielka ucieczka”, foto: Cyfrowy Polsat


„Wielka ucieczka” - sezon 1., emisja w piątek, 8 lipca 2022 roku o godz. 21:00 w TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...