reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zasięg Inea wzrośnie o dodatkowe 2,4 mln adresów

dodano: 2022-07-08 11:02
autor: Jerzy Kruczek | źródło: INEA

Inea INEA otwiera nowy rozdział w historii swojej działalności – będzie docierać z usługami do wszystkich gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci światłowodowych należących do Światłowód Inwestycje. Dzięki tej współpracy zasięg INEA zwiększy się docelowo o 2,4 mln adresów w całym kraju.

Inea FTTH światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W połowie 2020 roku INEA rozpoczęła świadczenie usług poza Wielkopolską. Był to ważny moment w historii firmy, rozpoznawalnej wcześniej głównie lokalnie. Dostawca Internetu wykorzystał swoje blisko 30-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i z powodzeniem przeniósł je na inne regiony kraju. Dziś INEA świadczy usługi dla ponad 300 tys. klientów indywidualnych na terenie 8 województw.

Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę w strategii operatora.
Jak dotąd INEA skupiała swoje działania na sieciach wybudowanych przez spółki z Grupy – zasięg jej usług (bazujący na otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost) wynosi obecnie 960 tys. gospodarstw domowych w kraju. Teraz operator zdecydował się na kolejny krok, którym jest podpisanie umowy ze Światłowód Inwestycje na świadczenie usług w modelu BSA. Dzięki temu zasięg INEA wzrośnie docelowo o dodatkowe 2,4 mln adresów.
 

– Współpraca ze Światłowód Inwestycje to ważny moment w historii INEA i bardzo się z niej cieszymy. INEA to od zawsze dostawca z ambicjami, przed nami nowe wyzwania, których już nie możemy się doczekać. Współpracę ze Światłowód Inwestycje rozpoczniemy od Wielkopolski, bo dobrze znamy ten rynek, marka INEA funkcjonuje na nim od lat i kojarzy się z najlepszymi usługami światłowodowymi – komentuje Maciej Piechociński, prezes INEA Sp. z o.o.

– Podpisana umowa z INEA to kolejny ważny i strategiczny element w rozwoju spółki Światłowód Inwestycje. Współpraca ta, to również znakomitej jakości usługi, które będą mogli wybrać użytkownicy znajdujący się w zasięgu naszej sieci. INEA już dziś zyska dostęp do ponad miliona gospodarstw domowych, a w przyszłości zasięg powiększy się o kolejne 1,4 miliona adresów – komentuje Magdalena Russyan, członek zarządu Światłowód Inwestycje Sp. z o.o.

Umowa pomiędzy INEA i Światłowód Inwestycje zawarta została na czas nieokreślony, obejmuje ona wszystkie sieci należące do operatora.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...