reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Historia Polski w sierpniu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-07-12 17:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W sierpniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Podziemna armia”, „Historia odkryta na nowo” (sezon 3.) i „Tajna bomba Hitlera”, a także pasmo „Tajemnice chrześcijaństwa”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Podziemna armia” („Underground Army”)
emisja: od poniedziałku, 1 sierpnia br. o 22:00

Czteroczęściowy serial opowiadający niezwykłą historię Polskiego Państwa Podziemnego, największego ruchu oporu w okupowanej przez Niemców Europie. Jak zapowiada nadawca, zrealizowany w Polsce dokument ukazuje kluczową rolę, jaką odegrało podziemie w zbieraniu informacji wywiadowczych, komunikacji z aliantami i dezorganizowaniu niemieckiej machiny wojennej. Seria ilustrowana jest archiwalnymi materiałami filmowymi, z których część została po raz pierwszy pokazana poza Polską. Wykorzystuje także spisane i nagrane relacje naocznych świadków oraz opinie ekspertów - historyków, między innymi Pawła Ukielskiego, zastępcy dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, i profesora Rafała Wnuka z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Program pokazuje również, jak polska konspiracja wykazała się niezwykłą odpornością w obliczu okrucieństw Niemców i jak jej działania wpłynęły na przebieg II wojny światowej.

„Tajemnice chrześcijaństwa”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 8 sierpnia br.) o 19:45
Chrześcijaństwo to religia, która ma najwięcej wyznawców na Ziemi. Powstała na bazie nauki o miłosierdziu, tolerancji, przebaczeniu i miłości do bliźniego. Jaki wpływ w ciągu ostatnich dwóch tysiącleci wywarli chrześcijanie na cywilizacje całego świata? Oto historia religii, która zmieniła, ukształtowała i zdefiniowała świat, jaki znamy (więcej tutaj i tutaj).

„Historia odkryta na nowo” 3 („History Uncovered” 3)
emisja: od czwartku, 11 sierpnia br. o 21:00

Mity są bardzo odporne na próby obalenia, a historia XX i XXI wieku nie jest wyjątkiem od tej reguły. Do dziś głęboko wierzymy w wiele wątpliwych koncepcji. A gdyby okazało się, że rzeczywistość historyczna była nieco inna? Widzowie przyjrzą się wybuchowi zimnej wojny, powstaniu państwa Izrael, pozycji Austrii w III Rzeszy, roli, jaką odegrała w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu tajna brytyjska organizacja Special Operations Executive (SOE), kryzysowi na rynku kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych Ameryki w II dekadzie XXI wieku oraz wojnie w Wietnamie. Jak zapowiada nadawca, serial oparty na archiwalnych dokumentach powraca do kluczowych momentów współczesnej historii i pozwala je zobaczyć z nowej perspektywy, aby umożliwić bardziej przemyślaną interpretację, rzucając światło na elementy, które zostały zapomniane lub pozostawały w cieniu (więcej tutaj).

„Tajna bomba Hitlera” („Adolf Hitler's Secret Bomb”)
emisja: od soboty, 20 sierpnia br. o 21:00

Czy państwa osi mogły zbudować własną bombę atomową? Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, amerykańscy, niemieccy i japońscy naukowcy rozpoczęli szaleńczy wyścig, którego celem było odkrycie tajemnicy rozszczepienia jądra atomowego i stworzenie pierwszej na świecie broni atomowej. W Stanach Zjednoczonych Ameryki „Projekt Manhattan” stał się największym przedsięwzięciem naukowym w historii ludzkości: ponad 130 000 osób pracowało bez wytchnienia, aby wywołać reakcję jądrową i zbudować bombę. W międzyczasie armia i marynarka wojenna Japonii rywalizowały o przekształcenie rudy uranu w radioaktywny uran U-235; własny uran starali się stworzyć także niemieccy naukowcy. Ta rywalizacja była jak trzymająca w napięciu partia szachów, w której każda ze stron musiała stawić czoło ogromnej presji. Do końca wyścigu nikt nie wiedział, na jakim etapie są pozostali.
 
Kadr z programu „Podziemna armia”, foto: Woodcut Media
Kadr z programu „Podziemna armia”, foto: Woodcut Media


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...