reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zabójcza pogoda” 5 w kanale BBC Earth

dodano: 2022-07-14 09:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth „Zabójcza pogoda” W niedzielę, 31 lipca br. o godz. 16:00 w kanale BBC Earth wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 5. sezonu brytyjskiego programu „Zabójcza pogoda” („The World's Deadliest Weather”). Pogoda może być prawdziwie niszczycielską siłą, wywoływać panikę i nieść niewiarygodne wręcz niebezpieczeństwo. Jak zapowiada nadawca, 5. seria budzącego grozę programu „Zabójcza pogoda” zabierze widzów w świat najbardziej ekstremalnych wydarzeń pogodowych i klęsk żywiołowych - od oka tornad po krawędzie tętniących życiem wulkanów. Obecnie stacja emituje wcześniejsze odcinki tego programu.

BBC Earth „Zabójcza pogoda”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To, co sprawia, że ten serial jest wyjątkowy, to fakt, że szukamy ludzi, którzy znaleźli się w centrum ekstremalnych zjawisk pogodowych oraz uchwycili intensywność i dramatyzm tego doświadczenia na swoich telefonach komórkowych lub domowych kamerach monitorujących

- mówi Nigel Gainsborough, producent serialu „Zabójcza pogoda”.

- Każde takie doświadczenie jest niewiarygodnie przerażające dla jego uczestników, ale te historie o przetrwaniu wbrew przeciwnościom losu potrafią być bardzo budujące - dodaje.


Program ukazuje historie osób, które przeżyły szalejące pożary, potężne powodzie i niespodziewane lawiny. Jak zapowiada nadawca, unikalne materiały filmowe ukazują ich ogromną determinacje w walce z przerażającą siłą gwałtownych zmian klimatu. Ofiary wspierane są przez nieustraszonych ratowników, ale i przypadkowych bohaterów, którzy nie dają się zastraszyć nawet najbardziej ekstremalnym żywiołom na Ziemi.

- Ta seria skupia się na normalnych ludziach, którzy przez przypadek znaleźli się w ogromnym niebezpieczeństwie i po raz pierwszy doświadczają ekstremalnych przeżyć związanych z pogodą. Ich strach jest prawdziwy, a ich życie naprawdę zagrożone. Nie narażali się celowo na niebezpieczeństwo, nie są uzależnionymi od adrenaliny obserwatorami ekstremalnych zjawisk pogodowych, którzy wybierają ściganie burz jako hobby

- komentuje Nigel Gainsborough.

- Szukamy bohaterów, ale przede wszystkim tych przypadkowych, którzy nie mogą powstrzymać się od pomagania innym w potrzebie i narażają się na niebezpieczeństwo, aby ratować życie innym. Bliskie są nam też historie profesjonalnych ratowników, którzy dzięki przyczepionym do uniformów kamerom interwencyjnym przenoszą widza w sam środek dramatycznych akcji ratunkowych. W jednym z odcinków norweskie ekipy ratownicze nadzorują ewakuację ogromnego statku, który utknął w szalejącej burzy śnieżnej. Część załogi udaje się uratować z powietrza, ale kilku ostatnich marynarzy musi wyskoczyć za burtę prosto w piętnastometrowe fale wzburzonego morza. Ratownicy wyskakują z helikoptera i wyławiają ich z wody kołysząc na ogromnych falach. To niesamowity spektakl, podobnie jak cała seria! - dodaje.


5. sezon programu „Zabójcza pogoda” wystartuje w BBC Earth w niedzielę, 31 lipca br. o godz. 16:00 (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Zabójcza pogoda”, foto: BBC Studios
Kadr z programu „Zabójcza pogoda”, foto: BBC Studios


„Zabójcza pogoda” - sezon 5., emisja w niedziele (od 31 lipca 2022 roku) o godz. 16:00 w kanale BBC Earth. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...