reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25. festiwal kultury Romów we Włocławku w TVP

dodano: 2022-07-14 22:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Międzynarodowy festiwal piosenki i kultury Romów” W niedzielę, 17 lipca br. o godz. 21:00 w kanałach TVP2 i TVP Polonia transmitowany będzie z Włocławka koncert z serii „Wakacyjna trasa Dwójki 2022”, pod hasłem „Muzyka romska” - będzie to jednocześnie 25. „Międzynarodowy festiwal piosenki i kultury Romów”. Wystąpią Justyna Steczkowska, Agnieszka Oszczyk, Małgorzata Opczowska, Anna Popek, Dziani Szmidt, Don Vasyl Szmidt, Vasyl Junior, Elza, Cygańscy Książęta, Nikos, Albina, Mercedes, Kristiano Tauru, Katy & Jerry, Kałe Jakha, Toskansky, Hamleto, Drago i Mejk. W kolejnych dniach koncert ten pokaże TVP Rozrywka, a wcześniejsze edycje przypominają obecnie TVP2, TVP Polonia i TVP Wilno.

Wakacyjna Trasa Dwójki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niedzielę, 17 lipca br. o godzinie 21:00 TVP zaprasza na trzeci przystanek „Wakacyjnej trasy Dwójki 2022”. We Włocławku, który tego dnia stanie się stolicą muzyki i kultury Romów, wystąpią m.in.: Justyna Steczkowska, Don Vasyl Szmidt, Cygańscy Książęta, Nikos oraz Katy & Jerry.

Jak zapowiada nadawca, gorące romskie rytmy, kolorowe stroje oraz porywające układy taneczne - to wszystko czekać będzie na włocławską publiczność oraz telewidzów. Wśród gwiazd wieczoru najbardziej znani wykonawcy romskiej sceny muzycznej, w tym: Cygańscy Książęta, Vasyl Junior, Elza, Don Vasyl i jego syn Dziani. Na scenie wystąpi grupa Mejk, a także międzynarodowe sławy muzyki, m.in.: Nikos, Albina, Mercedes, Kristiano Tauru, Katy & Jerry. Dla publiczności we Włocławku zaśpiewają gwiazdy romskich festiwali: Kałe Jakha, Toskansky, Hamleto oraz Drago. Koncert otworzy romski hymn „Dżelem, dżelem” w zbiorowym wykonaniu wszystkich artystów. We Włocławku wystąpi także Justyna Steczkowska. Artystka zaprezentuje wyjątkowe widowisko, na które złożą się: wielkie przeboje, wspaniałe kostiumy, porywające układy choreograficzne i wyjątkowy wokal Justyny Steczkowskiej. Widzowie usłyszą utwory z płyty „I na co mi to było” („Kto i z kim - siwy dym” oraz „Kto wciska mi kit”), a także wielki przebój „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” (więcej tutaj).

Koncert poprowadzą Anna Popek i Dziani Szmidt, a na backstage’u towarzyszyć im będą Agnieszka Oszczyk i Małgorzata Opczowska.

Dodajmy, że Don Vasyl Szmidt, który organizuje „Międzynarodowy festiwal piosenki i kultury Romów”, zapowiedział na swoim profilu na portalu społecznościowym Instagram, że odbywający się we Włocławku w ramach „Wakacyjnej trasy Dwójki 2022” koncert będzie równocześnie 25. edycją „Międzynarodowego festiwalu piosenki i kultury Romów” (więcej tutaj).

- Drodzy państwo. Prawdziwy festiwal Romów z Ciechocinka w tym roku odbędzie się we Włocławku 17 lipca z TVP2 i TVP Polonia. Z przyjemnością informujemy, że wstęp będzie bezpłatny. Wystąpią tradycyjnie wielkie gwiazdy muzyki cygańskiej z całego świata. Fanów naszych zapraszamy dzień wcześniej, 16 lipca, na galowe 2 koncerty w Ciechocinku w Teatrze w godzinach 15:00 i 19:00. Zapraszam i pozdrawiam, dyrektor Festiwalu Don Vasyl Szmidt.


Jak zapewnia nadawca, koncerty „Wakacyjnej trasy Dwójki” uzupełnia efektowna scenografia w postaci dynamicznych platform, ruchomych podestów, gra świateł oraz multimedialne wizualizacje, które tworzą wyjątkowe tło dla tego porywającego widowiska tętniącego tańcem i muzyką. Nie zawiodą się ci, którzy czekają na interaktywne konkursy i liczne atrakcje, które co tydzień pojawiają się w ramach „Wakacyjnej trasy Dwójki”. Będzie okazja, aby pozdrowić bliskich, podzielić się rodzinnymi zdjęciami lub przesłać krótkie filmy z wakacji. Dla widzów i publiczności przygotowano koszulki z autografami gwiazd, gadżety, a także wakacyjny konkurs, w którym będzie można wygrać samochód osobowy Fiat 500. A wszystko to pod hasłem „Lato, muzyka, zabawa”, które od samego początku nadaje rytm i ton „Wakacyjnej trasie Dwójki” (więcej tutaj).
 
Małgorzata Opczowska w programie „Dance dance dance”, foto: TVP
Małgorzata Opczowska w programie „Dance dance dance”, foto: TVP
Robert El Gendy i Małgorzata Opczowska w programie „Dance dance dance”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Robert El Gendy i Małgorzata Opczowska w programie „Dance dance dance”, foto: Waldemar Kompała/TVP
Elwira Smilgin-Brodzik w programie „Discopoland”, foto: TVP
Elwira Smilgin-Brodzik w programie „Discopoland”, foto: TVP
Anna Popek w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Anna Popek w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Anna Popek w programie „Po prostu zdrowie”, foto: TVP
Anna Popek w programie „Po prostu zdrowie”, foto: TVP


„Wakacyjna trasa Dwójki 2022” - emisja w kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...