reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Na chwilę, na zawsze” w kinach

dodano: 2022-07-15 09:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Na chwilę, na zawsze” Od piątku, 15 lipca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Na chwilę, na zawsze”. Producentem filmu jest Orphan Studio, koproducentem Kino Świat, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Kino Świat. Występują Martyna Byczkowska, Kinga Preis, Marta Burdynowicz, Justyna Janowska, Olga Rayska, Alicja Stasiewicz, Anna Mrozowska, Katarzyna Obidzińska, Waleria Gorobets, Magdalena Dąbkowska, Ewa Lorska, Edyta Ostojak, Edyta Januszewska, Karolina Łukaszewicz, Marta Sobczak, Aleksander Talkowski, Ireneusz Czop, Mikołaj Matczak, Damian Sosnowski, Olaf Lubaszenko, Tomasz Włosok i Paweł Domagała.

Kino Świat „Na chwilę, na zawsze”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, przebojowa idolka nastolatków oraz popularny niegdyś piosenkarz z mroczną tajemnicą. Ich spotkanie zmieni wszystko, a miłość poruszy do łez. Zdobywca „Fryderyka”, Paweł Domagała, w podwójnej roli - aktora i scenarzysty - w pełnym emocji i muzyki romansie „Na chwilę, na zawsze”. U jego boku debiutująca na dużym ekranie Martyna Byczkowska, znana z brawurowej roli w serialu serwisu Netflix „W głębi lasu”. Wszystko to w nowym filmie Piotra Trzaskalskiego, reżysera filmu „Mój rower”.

W filmie „Na chwilę, na zawsze” popularny aktor i muzyk, którego płyty królują na listach sprzedaży, a teledyski w serwisie YouTube zebrały już ponad 200 mln odtworzeń, wciela się w byłego rockmana, który po skończonej karierze pomaga młodym ludziom na zakręcie życia. Co stanie się, gdy los zwiąże go z przebojową wokalistką, znaną z wielkiego talentu, ale też buntowniczego stylu życia? Czy dwie, tak bardzo różne osoby, może połączyć coś więcej niż muzyka? Odpowiedź na te pytania przynosi nowy film Piotra Trzaskalskiego, reżysera obrazów „Mój rower”, „Edi” oraz serialu „Stulecie Winnych”.

- Wzruszająca do łez historia oraz doskonała ścieżka dźwiękowa zawierająca autorskie piosenki Pawła Domagały oraz covery światowych przebojów - to odpowiedź na potrzeby polskiego widza, który szuka w kinie prawdziwych emocji - mówią twórcy filmu „Na chwilę, na zawsze”. - Kreacja aktorska młodej Martyny Byczkowskiej wnosi nową jakość, a jej postać - filmowa piosenkarka Pola zostanie na długo zapamiętana dzięki charyzmie aktorki i oryginalnym kostiumom autorstwa Zofii Komasy - dodają.


Film „Na chwilę, na zawsze” to przełom dla Pawła Domagały, który po raz pierwszy w karierze występuje w podwójnej roli: aktora i scenarzysty. Jest pomysłodawcą fabuły i współscenarzystą razem z Mirellą Zaradkiewicz i Magdaleną Wiśniewolską. Głównej parze aktorskiej na ekranie towarzyszą, m.in. Kinga Preis, Ireneusz Czop, Olaf Lubaszenko oraz Tomasz Włosok.

Pola (w tej roli Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności - w wieku 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy, umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) - charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

- To film, w którym główną rolę grają uczucia. Jest pełen muzyki i wzruszających scen, ale przede wszystkim niesie ważne dla mnie osobiście przesłanie - nigdy nie jest za późno na odkupienie win

- mówi Paweł Domagała.


Film został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Na chwilę, na zawsze” - o filmie - gatunek: romans, produkcja: Polska 2020, producent: Orphan Studio, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, reżyseria: Piotr Trzaskalski („Edi” i „Mój rower”), zdjęcia: Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Stulecie Winnych” i „Carte Blanche”), scenariusz: Mirella Zaradkiewicz, Magdalena Wiśniewolska i Paweł Domagała, casting: Nadia Lebik („Listy do M. 2”, „Planeta singli” i „Miasto '44”), obsada: Paweł Domagała („Planeta singli”, „Wkręceni”, „Dzień dobry, kocham cię!” i „Gotowi na wszystko. Exterminator”), Martyna Byczkowska („W głębi lasu” i „Skazana”), Olaf Lubaszenko („E=mc2”, „Kroll” i „Futro z misia”), Kinga Preis („Plan B”, „Róża” i „Dom zły”) i Ireneusz Czop („Pokłosie”, „Jack Strong” i „Konwój”).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Martyna Byczkowska i Paweł Domagała na plakacie promującym kinową emisję filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Kino Świat
Martyna Byczkowska i Paweł Domagała na plakacie promującym kinową emisję filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Kino Świat
Martyna Byczkowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Martyna Byczkowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Marta Burdynowicz na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Marta Burdynowicz na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Dorota Szczepańska i Monika Szczepańska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Dorota Szczepańska i Monika Szczepańska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Paulina Koziejowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat
Paulina Koziejowska na premierze filmu „Na chwilę, na zawsze”, foto: Jerzy Stalega/Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...