reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały Media Group Ukraine tylko do 22.07?

dodano: 2022-07-17 09:13 | aktualizacja: 2022-07-17 12:04
autor: RO | źródło: detector.media/mediasat.info

SCM Rinat Achmetow Ukraińska grupa medialna Media Group Ukraine zaczyna zwalniać pracowników. Każdemu obiecuje wypłatę od 3 do 12 przedwojennych pensji w zależności od stażu pracy. Zależna firma inwestycyjna System Capital Management (SCM) ma wypełnić wszystkie inne zobowiązania finansowe wobec MGU, w tym naliczanie płatności za niewykorzystane urlopy.

Media Group Ukraine
Media Group Ukraine


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Niestety zaczynamy żegnać się z pracownikami. Przede wszystkim będzie to dotyczyć "czwartej kategorii". Są to pracownicy, którzy na dzień 11 lipca nie byli zaangażowani w procesy produkcyjne, czytamy w oświadczeniu Media Group Ukraine.

Holding medialny ma kontynuować nadawanie ogólnokrajowego pasma informacyjnego „Jenyni nowyny #UArazom” na wszystkich swoich antenach do czasu wejścia w życie decyzji Narodowej Rady ds. telewizji i radia o cofnięciu licencji na kanały telewizyjne. Według portalu detector.media, kanały wycofają się z produkcji tego pasma od piątku, 22 lipca. Przypomnijmy, że właściciel Rinat Achmetow ogłosił rezygnację z biznesu medialnego na podstawie nowej ustawy antyoligarchicznej. Stwierdził, że jego decyzja jest wymuszona nowymi przepisami ukraińskich władz, które dążą do likwidacji oligarchicznego systemu na Ukrainie.

Według dokumentu, oligarchami uważane się osoby, które biorą udział w życiu politycznym, a jednocześnie mają znaczny wpływ na media i są właścicielami przedsiębiorstw o pozycji monopolistycznej, a ich wartość aktywów przewyższa milion razy minimum socjalne. Ustawa istotnie uderza w największych oligarchów.

12 lipca br. Rinat Achmetow rozpoczął oficjalny proces likwidacji licencji Media Group Ukraine. W grę wchodzą wszystkie licencje na nadawanie i licencje dostawców usług programowych, takich jak platformy Oll.tv (OTT) i Xtra TV (satelita, DTH). W oddzielnym komentarzu przedstawiciela Xtra TV dla portalu mediasat.info podano, że świadczenie usług przez platformy ma być realizowane jak dotychczas.

Media Group Ukraine tworzy popularne stacje telewizyjne Ukraina, Ukraina 24, Indigo TV, NLO TV, Futbol 1, Futbol 2, Futbol 3, Donbas TV, 34 kanal czy platformę multimedialną Sogodni. W marcu Forbes poinformował, że Achmetow stracił 9,5 mld dolarów od początku wojny na pełną skalę, ale utrzymał pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Ukraińców. Jego fortunę oszacowano na 4,2 mld dolarów.

Przed wojną Forbes szacował wartość MGU na 200 mln dolarów. Przychody grupy medialnej w 2021 r. wyniosły 467 mln hrywien, a skonsolidowana strata wyniosła 936 mln hrywien.

Źródło: detector.media  mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...