reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dożd ruszył i jest dostępny za darmo [wideo]

dodano: 2022-07-19 20:35
autor: RO | źródło: tvrain (Dożd)

Dożd TV Rosyjska telewizja Dożd, która została zmuszona do przerwania emisji w marcu br. w Rosji, zaczęła ponownie nadawać od poniedziałku, 18 lipca z zagranicy, a konkretniej z Rygi na podstawie łotewskiej licencji. Pierwsza transmisja rozpoczęła się na YouTube o godz.  20:00 czasu moskiewskiego. Na razie Dożd będzie oferowany bezpłatnie, bo obywatele Rosji potrzebują jak nigdy niezależnych informacji.

tvrain.ru
Dożd TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca przed rosyjską inwazją na Ukrainę nadawał bezpośrednio z Moskwy, ale musiał przerwać swoją działalność 3 marca 2022 roku w wyniku działań podjętych przez rosyjskie władze. Chodziło o rosyjski atak wojskowy na Ukrainę i sposób przekazywania o tym informacji, zwłaszcza mówienie wprost o wojnie, a nie używanie wygodnej dla Kremla narracji "specjalna operacja wojskowa".

Dożd nadaje obecnie na YouTube.
Nadal ma przybliżać wydarzenia i zjawiska bez cenzury i manipulacji. Na razie nadawanie nie jest w pełnym wymiarze, ale będzie przywracane do stanu sprzed marca 2022 roku. Powrót do pełnej emisji będzie odbywał się etapami: najpierw od informacji prasowych i kilku programów autorskich. Jesienią nadawca chce uruchomić kilka nowych projektów.

Ostatnio pisaliśmy o uruchomieniu przekazu w bałtyckiej platformie satelitarnej Home3, która nadaje na satelicie Astra 4A (4,8°E). Niestety Dożd TV jest programem zakodowanym w systemie VideoGuard, a szkoda, bo zasięg będzie mocno ograniczony (tylko do krajów bałtyckich).

Projektem Dożd TV powinni zainteresować się najwięksi operatorzy satelitarni w Europie i udostępnić do szerokiej dystrybucji FTA, zwłaszcza z takich satelitów jak Eutelsat Hot Bird 13°E w miejsce wyłączonych rosyjskich kanałów RTR Planeta, Rossija 24 i Pierwyj.

Zobacz, jak startowała niezależna, rosyjska stacja telewizyjna Dożd w poniedziałek, 18 lipca po 137 dniach przerwy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...