reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International o reakcji branży turystycznej

dodano: 2022-07-20 05:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „CNN Marketplace Europe” W najnowszym odcinku programu „Marketplace Europe” Nina dos Santos, Anna Stewart i Jim Bittermann pokażą, jak branża turystyczna w Europie szuka sposobów na poradzenie sobie z rosnącym popytem po dwóch latach pandemicznego przestoju. Program „Marketplace Europe” w kanale CNN International zostanie wyemitowany w środę, 20 lipca br. w godz. 15:45 i 21:45, w niedzielę, 24 lipca br. w godz. 5:45, 8:45 i 19:45 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 24 na 25 lipca br. o godz. 4:45.

CNN International „CNN Marketplace Europe”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nina dos Santos rozmawia z dyrektorem generalnym Eurostar Jacquesem Damasem na stacji St. Pancras International w Londynie o wzmożonym zainteresowaniu podróżami.

- Wzrost był bardzo, bardzo gwałtowny. Widać apetyt na podróżowanie. I nawet tego lata popyt wynosi prawie 100 proc. wartości sprzed pandemii

- mówi Jacques Damas.


Jacques Damas porusza również temat „rodziny” Eurostar oraz jak firma radziła sobie podczas pandemii.

- Pomimo tego, że sytuacja gospodarcza była bardzo trudna, nie chciałem zwalniać pracowników operacyjnych. Nie zwolniono więc żadnego maszynisty, żadnego kierownika pociągu. Tym samym utrzymaliśmy maksimum zasobów, więc w Eurostar jesteśmy naprawdę wyjątkowo silni. Jestem dumny z tych starań

- dodaje.


Prezes Eurostar optymistycznie patrzy w przyszłość, a w rozmowie z Niną dos Santos przyznaje:

- Wszyscy skupiają się na jednym aspekcie, którym jest zaspokojenie oczekiwań klientów. Obecnie mamy do czynienia z dużym zapotrzebowaniem, które może być szczególne dla tego sezonu wakacyjnego, pierwszego po dwóch latach przestoju. Zauważamy również szereg innych pozytywnych i trwałych tendencji rozwojowych.


We francuskiej miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat Bittermann bada nowy trend „podróży z zemsty” („revenge tourism”), które są chęcią odwetu za dwa lata pandemii. Rozmawia z turystami, biwakowiczami, właścicielami restauracji i kierownikami hoteli, którzy opisują, jak boom turystyczny dotyka ich samych. Burmistrz Jean-François Dieterich przyznaje, że popyt w tym roku jest dla regionu olbrzymi.

- Jest o wiele lepiej niż w 2018 roku. Co jest bardzo dobre dla sklepów, dla restauracji, dla hoteli - które są zapełnione

- mówi Jean-François Dieterich.


CNN dostrzega również, jak sankcje nałożone na Rosję po inwazji na Ukrainę wpływają na destynacje wakacyjne Rosjan. Bruno Mercadal, menadżer hotelu Royal-Riviera, mówi Bittermannowi, że zarówno rosyjscy turyści, jak i stali mieszkańcy zniknęli z okolicy. Opowiada również, jak jedna z rodzin, która zatrzymała się w hotelu, była zmuszona płacić gotówką, gdy ich karty kredytowe zostały zamrożone.

Na koniec Anna Stewart przekazuje relację z dorocznego światowego szczytu transportu lotniczego Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (International Air Transport Association/IATA) w Katarze. Prezesi linii lotniczych, w tym Carsten Spohr z Lufthansy, Guillaume Faury z Airbusa oraz dyrektor generalny International Air Transport Association Willie Walsh są pełni optymizmu, jeśli chodzi o ożywienie sektora lotniczego.

Guillaume Faury w rozmowie ze Anną Stewart mówi:

- To rollercoaster, ale zauważamy pewne stałe trendy. Jednym z nich jest naprawdę wysokie zapotrzebowanie na latanie. Gdy tylko pasażerowie widzą, że ograniczenia zostają zniesione, chcą znowu latać. Popyt jest tak duży, że branża może nadrobić zaległości nie tylko na rynkach krajowych, które już w tym momencie są w znacznie lepszym położeniu niż kiedyś, lecz także na arenie międzynarodowej.


Program „Marketplace Europe” zostanie pokazany premierowo w kanale CNN International w środę, 20 lipca br. o godzinie 15:45 (więcej tutaj).
 
Nina dos Santos w programie „Marketplace Europe”, foto: Jake Campbell
Nina dos Santos w programie „Marketplace Europe”, foto: Jake Campbell


„Marketplace Europe” - emisja środę, 20 lipca 2022 roku o godz. 15:45 w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...