reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy satelita Express-AMU4 dla Europy i zachodniej Rosji

dodano: 2022-07-20 21:21 | aktualizacja: 2022-07-20 22:19
autor: RO | źródło: telesat-news.net

RSCC-Express-80-Express 103 satelita rosyjski 2021 360px.jpg Operator łączności satelitarnej Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) i zakłady ISS im. Reszetniewa rozpoczynają prace nad budową nowego satelity telekomunikacyjnego Express-AMU4. 19 lipca br. szefowie firm podpisali umowę w mieście Żeleznogorsk, w azjatyckiej części Rosji, w Kraju Krasnojarskim.

RSCC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do uruchomienia Express-AMU4 ma dojść w 2026 roku. Satelita zajmie pozycję orbitalną 13°W długości geograficznej zachodniej i pozwoli na zarezerwowanie pobliskiej pozycji 14°W.

Główną misją Express-AMU4 będzie świadczenie usług łączności satelitarnej i nadawczej w europejskiej części Rosji, w krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Ameryki Południowej i częściowo Ameryki Północnej. Satelita ma działać w pasmach C, Ku i L, a okres jego żywotności ma wynieść przynajmniej 15 lat.

Na konstrukcję Express-AMU4 złożą się wyłącznie elementy krajowe.
Biorąc pod uwagę najnowsze ograniczenia sankcyjne, przetarg na produkcję satelity odbył się bez udziału zagranicznych uczestników. Dyrektor generalny Kosmiczeskaja Swiaz, Aleksiej Wolin, powiedział, że nowy satelita jest pierwszą jednostką zamówioną podczas sankcji.
 

On w całości będzie wykonany z rosyjskich komponentów w oparciu o platformę Express-1000N. Przez najbliższe 20-30 lat nie będzie żadnych alternatyw dla rosyjskich satelitów. Musimy polegać wyłącznie na własnych siłach

- wyjaśnia szef Kosmiczeskaja Swiaz, Aleksiej Wolin.


Wolin wyraził przekonanie, iż zakłady ISS im. Reszetniewa, które mają wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń, będą w stanie całkowicie rozwiązać problem ładunku.

Źródło: telesat-news.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...