reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ rozmawia o przejęciu kanałów OCS

dodano: 2022-07-21 13:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: variety.com

OCS Grupa CANAL+ prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące przejęcia pakietu francuskich kanałów OCS (skrót od Orange Cinéma Séries), podaje „Variety”. Grupa, której spółką matką jest Vivendi, posiada już 33,33 proc. udziałów w OCS, podczas gdy reszta udziałów należy do Orange. CANAL+ i Orange mogliby podpisać umowę już we wrześniu, jednak do finalizacji transakcji wymagane byłyby jeszcze zgody antymonopolowe, co mogłoby potrwać nawet rok.

OCS


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pakiet OSC składa się z czterech kanałów: OCS Max, OCS City, OCS Choc, OCS Géants, oraz usługi OCS à la demande. Kiedyś obejmował też dwie inne stacje: OCS Happy i OCS Novo, które ostatecznie zakończyły nadawanie. Są one dostępne drogą satelitarną, kablową oraz IPTV.

Według „Variety”, obecnie omawiana transakcja obejmuje również przejęcie Orange Studio, działu ds. treści odpowiedzialnego za koprodukcję, sprzedaż za granicą i dystrybucję wybranych tytułów filmowych we Francji. Ostatni film wydany lokalnie przez Orange Studio to „Ojciec” Floriana Zellera. Wytwórnia ma również francuskie prawa do kontynuacji Zellera „Syn”.

W międzyczasie OCS inwestuje w treści premium, aby pozyskiwać nowych subskrybentów od czasu debiutu w 2008 roku, zwłaszcza dzięki wieloletniej umowie z HBO. Ma jednak problemy z rentownością, gdyż w ostatnim czasie został osłabiony przez konkurencyjne oferty SVOD. Co więcej, na początku 2023 roku wygasa ekskluzywna wieloletnia umowa OCS z HBO, która była jego największym atutem w przyciąganiu nowych klientów. Chociaż Warner Bros. Discovery we Francji opóźnia wejście własnej usługi streamingowej, OCS nie będzie już w stanie podpisać kolejnego kontraktu na wyłączność. Za to CANAL+ mógłby mieć wystarczający wpływ, by zawrzeć ekskluzywną umowę dystrybucyjną z nową usługą HBO-Discovery+.

W 2011 roku organy antymonopolowe zablokowały próbę połączenia Grupy CANAL+ z OCS, ale od tego czasu wiele się zmieniło i CANAL+ nie dominuje już na rynku francuskim. Grupa musi się skonsolidować, aby stawić czoła globalnym streamerom, takim jak chociażby Disney.

Przedstawiciele CANAL+ i Orange odmówili udzielenia „Variety” komentarza.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...