reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Ukrainie zamknięto kanał informacyjny

dodano: 2022-07-21 21:08 | aktualizacja: 2022-07-23 10:46
autor: RO | źródło: detector.media

4 kanal Ukraine W Ukrainie wyłączono stację informacyjną 4 Kanal, która nadawała drogą naziemną z nadajników DVB-T2 (Zeonbud), w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych Xtra TV i Viasat UA. Ponadto transmitowano ją bezpłatnie przez satelitę Astra 4A (4,8°E) i w Multistream na Eutelsat 9B (9°E). Przyczyną zamknięcia jest zdrada Ukrainy przez głównego właściciela.

4 kanal/detector.media
4 kanal


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu 2021 r. deputowany Rady Najwyższej z obwodu chersońskiego, polityk partii Sługa Narodu, Ołeksij Kowalow, zadeklarował zakup stacji telewizyjnej 4 kanal jako prezentu od rodziców o wartości ponad 4 mln hrywien. Dziś stacja jest zadłużona na miliony hrywien, a więc jej powrót jest mało prawdopodobny.

Kowalow znajduje się obecnie na terytorium tymczasowo okupowanego Chersonia i współpracuje z "okupantami". Deputowany został oskarżony o zdradę stanu, a jego majątek został skonfiskowany. W kwietniu br. funkcjonariusze organów ścigania wszczęli postępowanie karne na podstawie artykułu o współpracy.

3 maja Ołeksij Kowalow został usunięty z frakcji Sługa Narodu, 3 dni później oskarżony o zdradę stanu, a od 15 lipca jest poszukiwany przez organy ścigania.

Dziennikarze 4 kanal pozostają bez wynagrodzeń od lutego, a teraz nie mają dostępu do biura kanału telewizyjnego. Teraz z własnej inicjatywy uruchomili własną stację telewizyjną ProUA - na razie w serwisie YouTube. W sumie około 40 pracowników 4 kanał tworzy treści dla nowej stacji. Pracują w formie wolontariatu, ale mają nadzieję na znalezienie pro ukraińskiego inwestora. Link do transmisji internetowej ProUA.

Opis nowego kanału internetowego ProUA:

Rozmawiamy o Ukrainie i Ukraińcach. O tym, jak walczymy, pracujemy, tworzymy, żyjemy i kochamy. O wszystkich procesach w kraju i wokół niego. Profesjonalnie, zgodnie z prawdą i prawdziwie!

Parametry techniczne zakończonej transmisji FTA:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B2 (11,747 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK)

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...