reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rysa” - sezon 1. w Polsacie, seria 2. w AXN Spin

dodano: 2022-07-22 09:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” W poniedziałek, 29 sierpnia br. o godz. 23:30 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Rysa”, który powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat Plus, a za produkcję którego odpowiadał Endemol Shine Polska. Grają Julia Kijowska, Zuzanna Zielińska, Maria Pakulnis, Kinga Preis, Malwina Buss, Sylwia Juszczak, Łukasz Konopka, Janusz Chabior, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik i Zbigniew Zamachowski. Dodajmy, że 2. sezon tego serialu, zatytułowany „Układ”, emitują obecnie kanał AXN Spin (należący do firmy Antenna Group, a wcześniej do Sony) i serwis VOD Polsat Box Go.

AXN Polsat „Układ”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie Polsatu pojawi się thriller kryminalny „Rysa” z Julią Kijowską, Maciejem Zakościelnym, Dawidem Ogrodnikiem i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta, który jest również twórcą scenariusza, a za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. „Rysę” widzowie będą mogli oglądać w Polsacie w poniedziałkowe wieczory, od 29 sierpnia br.

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej (w tej roli Julia Kijowska) ze stołecznego Wydziału Zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa tez wiele tajemnic a jej przeszłość nie jest bynajmniej kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu sama nie wie, czy jest ofiarą czy przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat Box Go (wcześniej Ipla).
 

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi - mówiła Julia Kijowska w rozmowie z Interią. - Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy - dodała.


Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki, i Zbigniew Zamachowski wcielający się w z pozoru poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w roli dotkniętej demencja matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Pierwszy odcinek ośmioodcinkowego serialu „Rysa” Polsat pokaże w poniedziałek, 29 sierpnia br. o godzinie 23:30. Od poniedziałku, 5 września br. stacja będzie emitować po dwa odcinki o godzinie 23:10.

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat Plus. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją „Rysy” jest „Układ”. Serial dostępny jest w serwisie VOD Polsat Box Go (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - emisja w poniedziałki (od 29 sierpnia 2022 roku) około godz. 23:10; „Układ” - emisja w soboty (od 16 lipca 2022 roku) o godz. 20:00 w AXN Spin.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...