reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rysa” - sezon 1. w Polsacie, seria 2. w AXN Spin

dodano: 2022-07-22 09:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” W poniedziałek, 29 sierpnia br. o godz. 23:30 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu „Rysa”, który powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat Plus, a za produkcję którego odpowiadał Endemol Shine Polska. Grają Julia Kijowska, Zuzanna Zielińska, Maria Pakulnis, Kinga Preis, Malwina Buss, Sylwia Juszczak, Łukasz Konopka, Janusz Chabior, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik i Zbigniew Zamachowski. Dodajmy, że 2. sezon tego serialu, zatytułowany „Układ”, emitują obecnie kanał AXN Spin (należący do firmy Antenna Group, a wcześniej do Sony) i serwis VOD Polsat Box Go.

AXN Polsat „Układ”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie Polsatu pojawi się thriller kryminalny „Rysa” z Julią Kijowską, Maciejem Zakościelnym, Dawidem Ogrodnikiem i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta, który jest również twórcą scenariusza, a za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. „Rysę” widzowie będą mogli oglądać w Polsacie w poniedziałkowe wieczory, od 29 sierpnia br.

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej (w tej roli Julia Kijowska) ze stołecznego Wydziału Zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa tez wiele tajemnic a jej przeszłość nie jest bynajmniej kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu sama nie wie, czy jest ofiarą czy przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat Box Go (wcześniej Ipla).
 

- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi - mówiła Julia Kijowska w rozmowie z Interią. - Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy - dodała.


Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki, i Zbigniew Zamachowski wcielający się w z pozoru poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w roli dotkniętej demencja matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Pierwszy odcinek ośmioodcinkowego serialu „Rysa” Polsat pokaże w poniedziałek, 29 sierpnia br. o godzinie 23:30. Od poniedziałku, 5 września br. stacja będzie emitować po dwa odcinki o godzinie 23:10.

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat Plus. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją „Rysy” jest „Układ”. Serial dostępny jest w serwisie VOD Polsat Box Go (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - emisja w poniedziałki (od 29 sierpnia 2022 roku) około godz. 23:10; „Układ” - emisja w soboty (od 16 lipca 2022 roku) o godz. 20:00 w AXN Spin.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...