reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trwają zdjęcia do „Sługi Narodu”. Premiera w Polsat Box Go

dodano: 2022-07-20 11:40
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

Sługa Narodu Polot Media Telewizja Polsat 19 lipca br. padł pierwszy klaps na planie serialu „Sługa Narodu”. W polskiej wersji ukraińskiego hitu główną rolę gra Marcin Hycnar. Towarzyszą mu miedzy innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

Marcin Hycnar w serialu „Sługa Narodu”, fot. Polot Media/Telewizja Polsat
Sługa Narodu Polot Media Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wołodymyr Zełenski w oryginalnej wersji

Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę w oryginalnej, ukraińskiej wersji zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej, a Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku aktor wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjska agresją.
 
Fot. Polot Media/Telewizja Polsat
Fot. Polot Media/Telewizja Polsat
Fot. Polot Media/Telewizja Polsat

Marcin Hycnar jako Ignacy Konieczny

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem. W tej roli Marcin Hycnar.

O czym jest nowy serial?
 

- „Sługa Narodu” to komedia oparta na uniwersalnej historii, która mogła wydarzyć się w każdym kraju na świecie, bo mechanizmy władzy wszędzie są takie same. Pokazuje też marzenia ludzi o tym, by u sterów państwa znalazł się zwykły, porządny człowiek - mówi Okił Khamidow. - W serialu występuje plejada najlepszych polskich aktorów. Marcin Hycnar, który wygrał casting do głównej roli to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat występował w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie, pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Poza nim w serialu między innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka i Sławomir Orzechowski.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media. Zdjęcia realizowane są w Warszawie.

„Sługa Narodu” będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...