reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy 5 nowych kanałów w Sky UK

dodano: 2022-07-23 09:46
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

antena Sky UK Brytyjska platforma satelitarna Sky UK uruchomiła szereg transmisji testowych, które w najbliższym czasie zamienią się w oficjalną dystrybucję kanałów telewizyjnych. Abonenci Sky nie mogą jeszcze podejrzeć żadnej transmisji do czasu zakończenia okresu testowego.

Sky UK/rxtvinfo.com
Sky UK testy pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdy kanał telewizyjny w Sky UK przed uruchomieniem przechodzi okres testów technicznych, a dopiero później trafia do elektronicznego przewodnika po programach Sky EPG. Testy dają gwarancję nadawcom, że usługa transmisji spełnia założone specyfikacje.

5 nowych kanałów testowych w Sky UK:
  • Yesterday HD - kanał prezentujący filmy dokumentalne o II wojnie światowej i programy o tematach inżynieryjnych, a także serial o aukcjach samochodowych „Bangers & Cash”. Testy są nadawane w wiązce brytyjskiej satelity Astra 2F (28,2°E) na częstotliwości 12,226 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK). Identyfikator usługi: 6500. Szyfrowanie: VideoGuard
  • Classic Hits (That's Music) - kanał stworzony przez ludzi That's TV dla naziemnej telewizji cyfrowej Freeview. Teraz zwiększa swój zasięg, startując w platformie Sky UK i ogólnie FTA na całą Europę. Kanał skupia się na muzyce z lat 70., 80. i 90. Przekaz jest testowany z satelity Astra 2G (28,2°E) na częstotliwości 11,582 GHz, pol. H (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK). Identyfikator usługi: 52121. Szyfrowanie: brak (FTA)
  • BBC Two Northern Ireland HD - to jedyna wersja BBC Two niedostępna w wysokiej rozdzielczości na satelicie. Testy trwają już od wiosny. Przy okazji to pierwszy kanał BBC, który wykorzystuje pojemność transpondera Sky, a nie przepustowość przydzieloną dla BBC. Inny łańcuch dystrybucji wymusza dłuższe niż zwykle testy. Kanał powinien dołączyć też do Freesat. Testy są nadawane w wiązce brytyjskiej satelity Astra 2F (28,2°E) na częstotliwości 12,226 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK). Identyfikator usługi: 1200. Szyfrowanie: brak (FTA)
  • Channel 4 HD (regiony) - kanał jest już dostępny w Sky, ale jeśli użytkownik nie mieszka w Londynie, to nie znajdzie go na pozycji 104. w EPG. To dlatego, że Channel 4 oferuje różne reklamy w innych częściach Wielkiej Brytanii. Dopóki reklamy dla każdego regionu nie zostaną udostępnione w jakości HD, to Channel 4 nie może zostać przeniesiony na pozycję 104. Testy regionalnych wersji Channel 4 HD są prowadzone z kilku transponderów Astry 28,2°E, m.in. na 12,363V; 12.168V; 12,110H i 12,226H. Wszystkie transmisje są zaszyfrowane w VideoGuard
  • Sky Sports Main Event Ultra HDR - to nowy kanał 4K UHD / HDR z głównymi wydarzeniami sportowymi. Do tej pory Sky oferował wybór treści sportowych i innych za pośrednictwem usługi czerwonego przycisku UHD (Red Button). Teraz ma nadawać stały kanał UHD. Testy są prowadzone na Astra 2F (28,2°E) z częstotliwości 12,207 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK). Identyfikator usługi: 5336. Szyfrowanie: VideoGuard (sporadycznie)

Czy wszystkie kanały testowe będą automatycznie wprowadzone do Sky UK?
Nigdy nie ma 100% gwarancji, że wszystkie kanały będą wprowadzone do EPG, przynajmniej nie od razu. W ostatnich latach było kilka przypadków, gdy nadawanie testowe nagle przerwano. W takiej sytuacji dla kanału mogą zostać uruchomione dalsze testy w innym czasie.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...