reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: Rząd opóźnia wyłączenie SD do 14 lutego 2024

dodano: 2022-07-24 09:54
autor: RO | źródło: mundoplus.tv

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Hiszpańskie Ministerstwo Gospodarki za pośrednictwem Sekretarza Stanu ds. Telekomunikacji i Infrastruktury Cyfrowej przedstawiło projekt dekretu królewskiego z dwiema poprawkami regulacyjnymi. Jedna z nich dotyczyła wydłużenia czasu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej TDT w jakości SD, a druga  - wykorzystania pasma radiowego z zakresu 26 GHz do budowy sieci 5G.

Telewizja/mundoplus.tv
Telewizja Telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy dekret królewski przedłuża termin do 14 lutego 2024 roku, w którym wszystkie kanały telewizyjne mają uaktualnić swoje transmisje do wysokiej rozdzielczości (HDTV) i zaprzestać nadawania w standardowym formacie SD.

Przedłużenie terminu wynika z wyjątkowej sytuacji wynikającej z pandemii, która spowolniła odnowę parku telewizorów przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w HD.

Krajowy Plan Techniczny, który promuje innowacje technologiczne w usługach telewizyjnych wraz z wdrażaniem telewizji HD i wprowadzaniem UHD (4K), wyznaczył pierwszą datę wycofania się z SD w naziemnej telewizji cyfrowej na 1 stycznia 2023 roku.

Reorganizacja pasma 26 GHz
Drugi dekret ustawy obejmuje modyfikację w sprawie wykorzystania pasma 26 GHz jako priorytetu dla technologii 5G. Ustalono, że część częstotliwości będzie miało ograniczenia w liczbie koncesji, które mają zostać udzielone, a o ich rozstrzygnięciu zdecyduje przetarg. Inna część pasma może być użyta do zastosowań przemysłowych, np. w tworzeniu prywatnych sieci 5G do automatyzacji fabryk i centrów produkcyjnych.

Modyfikacja ta wpisuje się w cele założone w Planie Odbudowy oraz w terminarz España Digital 2026, który przewiduje przetarg na częstotliwości pasma 26 GHz w drugiej połowie 2022.

Źródło: mundoplus.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...