reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: Rząd opóźnia wyłączenie SD do 14 lutego 2024

dodano: 2022-07-24 09:54
autor: RO | źródło: mundoplus.tv

TDT Naziemna Telewizja Cyfrowa Hiszpania Hiszpańskie Ministerstwo Gospodarki za pośrednictwem Sekretarza Stanu ds. Telekomunikacji i Infrastruktury Cyfrowej przedstawiło projekt dekretu królewskiego z dwiema poprawkami regulacyjnymi. Jedna z nich dotyczyła wydłużenia czasu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej TDT w jakości SD, a druga  - wykorzystania pasma radiowego z zakresu 26 GHz do budowy sieci 5G.

Telewizja/mundoplus.tv
Telewizja Telewizor


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy dekret królewski przedłuża termin do 14 lutego 2024 roku, w którym wszystkie kanały telewizyjne mają uaktualnić swoje transmisje do wysokiej rozdzielczości (HDTV) i zaprzestać nadawania w standardowym formacie SD.

Przedłużenie terminu wynika z wyjątkowej sytuacji wynikającej z pandemii, która spowolniła odnowę parku telewizorów przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w HD.

Krajowy Plan Techniczny, który promuje innowacje technologiczne w usługach telewizyjnych wraz z wdrażaniem telewizji HD i wprowadzaniem UHD (4K), wyznaczył pierwszą datę wycofania się z SD w naziemnej telewizji cyfrowej na 1 stycznia 2023 roku.

Reorganizacja pasma 26 GHz
Drugi dekret ustawy obejmuje modyfikację w sprawie wykorzystania pasma 26 GHz jako priorytetu dla technologii 5G. Ustalono, że część częstotliwości będzie miało ograniczenia w liczbie koncesji, które mają zostać udzielone, a o ich rozstrzygnięciu zdecyduje przetarg. Inna część pasma może być użyta do zastosowań przemysłowych, np. w tworzeniu prywatnych sieci 5G do automatyzacji fabryk i centrów produkcyjnych.

Modyfikacja ta wpisuje się w cele założone w Planie Odbudowy oraz w terminarz España Digital 2026, który przewiduje przetarg na częstotliwości pasma 26 GHz w drugiej połowie 2022.

Źródło: mundoplus.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...