reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trwają rozmowy o fuzji Eutelsatu z OneWeb

dodano: 2022-07-25 12:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat

Eutelsat plus OneWeb partnerstwo satelita 360px Operator satelitarny Eutelsat potwierdził, że rozpoczął rozmowy ze współudziałowcami innego operatora satelitarnego - OneWeb na temat możliwego połączenia wszystkich udziałów w celu stworzenia globalnego lidera łączności z komplementarnymi działaniami usług GEO/LEO. Eutelsat jest jednym z większych operatorów z satelitami GEO, a OneWeb na razie jest jednym z dwóch potentatów z internetowymi satelitami LEO (największym jest Starlink). Ewentualna fuzja stworzyłaby ogromną, globalną potęgę w każdym zakresie usług satelitarnych.

Eutelsat/satkurier.pl
Eutelsat Oneweb satelita fuzja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Połączony podmiot byłby pierwszym wieloorbitalnym operatorem satelitarnym oferującym zintegrowane rozwiązania GEO i LEO. Miałby też wyjątkową pozycję na szybko rozwijającym się rynku łączności satelitarnej o wartości około 16 mld dol. (2030 r.). OneWeb to jedna z zaledwie dwóch globalnych sieci LEO, która w ostatnich miesiącach odnotowała silny wzrost, a pełne wdrożenie usług spodziewane jest w 2023 roku.

Transakcja stanowiłaby logiczny kolejny krok w udanym partnerstwie pomiędzy Eutelsat i OneWeb, które rozpoczęło się wraz z inwestycją kapitałową Eutelsat w OneWeb w kwietniu 2021 roku i zostało pogłębione globalną umową dystrybucyjną ogłoszoną w marcu 2022 roku.

Eutelsat posiada obecnie 23% kapitału OneWeb wraz z przez konsorcjum ważnych inwestorów publicznych i prywatnych.

Zgodnie z warunkami oczekującej transakcji akcjonariusze Eutelsat i OneWeb mieliby posiadać po 50% udziałów połączonej grupy.

Transakcja miałaby być tak skonstruowana, aby akcjonariusze OneWeb wnosili swoje udziały w OneWeb do Eutelsat w zamian za nowo wyemitowane akcje Eutelsat. Każda fuzja będzie wymagała, między innymi, zgody wymaganej większości akcjonariuszy Eutelsat oraz uzyskania wszystkich stosownych zgód antymonopolowych i regulacyjnych (w tym inwestycji zagranicznych).

Nie ma gwarancji, że negocjacje te doprowadzą do jakiegokolwiek porozumienia, ostrzegł w swoim komunikacie operator Eutelsat.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...