reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Korea Południowa chce nadawać telewizję północnego sąsiada

dodano: 2022-07-26 18:40
autor: RO | źródło: telesatellite.com/whatsnow.news

Korea Północna Ministerstwo Zjednoczenia, które powstało w Korei Południowej w latach 60. XX wieku, aby zajmować się przygotowaniem przyszłego jednoczenia obu państw, właśnie przedłożyło prezydentowi na bieżący rok zaskakującą propozycję, a mianowicie stopniowe otwieranie się na media północnokoreańskie.

Korea Południowa
Korea Południowa telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z podstawową polityką zachęcania Korei Północnej do udziału, ministerstwo planuje zezwolić (Koreańczykom z Korei Południowej) na dostęp do transmisji telewizyjnych z Korei Północnej, aby spróbować zachęcić Koreę Północną do podjęcia podobnych kroków.

Nie wszyscy jednak bardzo optymistycznie patrzą na ten pomysł. Martyn Williams, ekspert amerykańskiego portalu 38 North Project poświęconego Korei Północnej, uważa, że nie należy spodziewać się, że Korea Północna zareaguje w ten sam sposób i otworzy dostęp swoim obywatelom do południowokoreańskich mediów. - Reżim opiera się na kontroli ludzi, a kontrola informacji jest jego sercem, mówi.

Ministerstwo twierdzi również, że w pełni wykorzysta nowe media, z którymi młodzi ludzie są bardziej zaznajomieni, aby rozszerzać cyfrowo edukację obejmującą uniwersalne wartości, takie jak wolność, demokracja i prawa człowieka.

Korea Południowa planuje znieść trwający od dziesięcioleci zakaz publicznego dostępu do północnokoreańskiej telewizji, gazet i innych publikacji w ramach wysiłków na rzecz promowania wzajemnego zrozumienia między rywalami.

Podzielone wzdłuż najbardziej ufortyfikowanej granicy świata od 1948 roku, obie Koree zabraniają swoim obywatelom odwiedzania swoich terytoriów oraz wymiany telefonów, e-maili i listów, a także blokują dostęp do swoich stron internetowych i kanałów telewizyjnych.

Źródło: telesatellite.com  whatsnow.news 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...