reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azja w sierpniu w National Geographic Wild

dodano: 2022-07-27 20:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W sierpniu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom takie programy jak „Niezwykły dr Pol” (sezon 11.) i „Sekrety Zoo” (sezon 5.), a w ramach pasma „Szklakiem azjatyckiej przygody” takie produkcje jak „Chiny: ukryte królestwa”, „Indie i jej zaginione światy”, „Tajemnice dzikiej Azji”, „Dzikie Indochiny” i „Rok w dzikiej Japonii”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sierpniu br. na antenie kanału National Geographic Wild pojawi się z jedenastą serią „Niezwykły dr Pol” (premiera w środy, od 3 sierpnia br. w godzinach 18:00 i 19:00). To jedenasty sezon, kiedy tytułowy bohater niesie pomoc zwierzętom każdej wielkości, niezależnie, czy mówimy o „kanapowym” piesku rasy chihuahua, kozie, szynszyli czy dorodnym rumaku wartym miliony dolarów. Ekipa wyjazdowa z lecznicy Pol Veterinary Services kocha wszystkie zwierzęta i w pocie czoła przez siedem dni w tygodniu walczy o ich dobrostan.

Sierpień 2022 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Niezwykły dr Pol” 11 (The Incredible Dr. Pol 11)
emisja: w środy (od 3 sierpnia br.) o 18:00

Doktor Jan-Harm Pol wraz ze swoim zespołem pomoże zwierzętom znajdującym się w poważnych tarapatach. W jedenastym sezonie weterynarze nieźle się nagimnastykują, by pomóc krowie z infekcją dróg oddechowych czy znerwicowanym kotom, które zostały ranne w wyniku nielegalnych walk. Pełna wzruszeń okaże się historia młodej labradorki, która do lecznicy w Michigan trafi z poważnymi obrażeniami po tym, jak podbiegła zbyt blisko glebogryzarki. Czy pięknego, przyjaznego pieska uda się uratować (więcej tutaj)?

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
emisja: w soboty (od 13 sierpnia br.) o 14:00
Jak zapowiada nadawca, w paśmie „Szklakiem azjatyckiej przygody” widzowie będą mieli okazję poznać Azję nie od strony kulinarnej czy technologicznej, jak ma to miejsce na ogół, a przez pryzmat szalenie zróżnicowanej przyrody i żyjących na tym kontynencie zwierząt.

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
„Chiny: ukryte królestwa” („The Hidden Kingdom Of China”)
W programie widzowie przejedą przez chińskie płaskowyże, dżungle czy lasy bambusowe, by poznać żyjące tam gatunki. Z bliska zobaczą m.in.: irbisa śnieżnego, pandy małe, nietoperze, makaki tybetańskie i wiele innych zwierząt (więcej tutaj).

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
„Indie i jej zaginione światy” („Indian’s Lost Worlds”)
Choć Indie są krajem wysoce zurbanizowanym, to również nie brakuje w nich dziewiczych terenów. W programie widzowie przeniosą się do pasma Ghat Zachodnich, jednego z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo obszarów na Ziemi, czy na pustynię Thar, na której panuje prawie nieustanna susza (więcej tutaj i tutaj).

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
„Tajemnice dzikiej Azji” („Asia's Wild Secrets”)
Stepy, lasy deszczowe, himalajskie szczyty - azjatyckim zwierzętom przyszło żyć w skrajnie różnych warunkach. Jak do surowych okoliczności przystosowały się tygrysy, niedźwiedzie czy słonie? W programie widzowie zobaczą najbardziej osobliwe gatunki żyjące na tym kontynencie.

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
„Dzikie Indochiny” („Wild Indochina”)
Indochiny to obszar, którego ekosystem został ukształtowany przez silne monsuny. W tym barwnym świecie żyje około jedna dziesiąta wszystkich odkrytych gatunków na Ziemi (więcej tutaj i tutaj).

„Szklakiem azjatyckiej przygody”:
„Rok w dzikiej Japonii” („Japan's Wild Year”)
Czy wiedzieliście, że trzy czwarte obszaru Japonii to tereny niezamieszkałe przez człowieka, będące domem dla wielu fascynujących gatunków zwierząt? Kanał National Geographic Wild zaprasza na wycieczkę przez świat serau kędzierzawych, niedźwiedzi himalajskich i ogromnych salamander (więcej tutaj).

„Sekrety Zoo” 5 („Secrets Of The Zoo” 5)
emisja: w czwartki (od 25 sierpnia br.) o 18:00

Działalność największych ogrodów zoologicznych na świecie spokojnie można porównać do funkcjonowania małych miast. Zwierzęta co prawda nie płacą podatków, mają za to wiele potrzeb, które muszą zostać zaspokojone przez funkcjonariuszy i pracowników parkowych. W programie „Sekrety Zoo” widzowie zajrzą za kulisy działania ogrodu w Columbus, mogącego pomieścić około 11 tys. zwierząt. Jak zapowiada nadawca, jak w każdym sezonie, również i w tym nie zabraknie wielu wzruszeń. Uwielbiany przez swoje opiekunki flaming stoczy walkę o życie, a samica geparda będzie mieć przeprowadzoną biopsję z powodu niepokojącej narośli na wątrobie (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...