reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Wyjście MGU to wyzwanie dla całego rynku

dodano: 2022-07-28 17:41
autor: RO | źródło: detector.media

SCM Rinat Achmetow Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, Ołeksandr Tkaczenko, skomentował decyzję biznesmena Rinata Achmetowa o wyjściu firmy inwestycyjnej SCM z biznesu medialnego. W ramach grupy medialnej zamknięto 13 stacji telewizyjnych, portale internetowe oraz platformy płatnej telewizji Xtra TV (DTH) i Oll.tv (OTT).

Media Group Ukraine
Media Group Ukraine


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wyjście z przestrzeni medialnej tak dużych graczy, jak MGU to wyzwanie dla całego środowiska medialnego. Przed nami czeka dużo pracy. A po wojnie myślę, że zobaczymy zupełnie inny obraz przestrzeni medialnej, mówi.

Ołeksandr Tkaczenko podziękował dziennikarzom, redaktorom, operatorom, prezenterom i menedżerom grupy medialnej, zauważając, że tworzyli "naprawdę wysokiej jakości produkt".

Holding medialny Media Group Ukraine zrzeszał ogólnokrajowe kanały telewizyjne Ukraina, Ukraina 24, Futbol 1, Futbol 2, Futbol 3, NLO TV, Indigo TV, Szakhtar TV, a także regionalne stacje Donbas TV, 34 kanal (Dniepr), TV5 (Zaporoże), Sigma TV, MTW (Mariupol) i portale internetowe Sogodni, Nowyny i inne. Posiadał też dwie usługi płatnej telewizji - pierwsza Xtra TV nadawała z satelity satelity Eutelsat Hot Bird 13°E, druga Oll.tv w technologii OTT.

Decyzja o rezygnacji z licencji jest podyktowana wchodzącą w życie ustawą antyoligarchiczną. Achmetow wyjaśnił, że ukraińskie władze dążą do likwidacji oligarchicznego systemu na Ukrainie. Zgodnie z zapisami w ustawie, oligarchami uważane się osoby, które biorą udział w życiu politycznym, a jednocześnie mają znaczny wpływ na media i są właścicielami przedsiębiorstw o pozycji monopolistycznej, a ich wartość aktywów przewyższa milion razy minimum socjalne. Ustawa uderza w największych oligarchów.

W marcu br. Forbes poinformował, że Achmetow stracił 9,5 mld dolarów od początku wojny na pełną skalę, ale utrzymał pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Ukraińców. Jego fortunę oszacowano na 4,2 mld dolarów. Z kolei przed wojną Forbes szacował wartość MGU na 200 mln dolarów. Przychody grupy medialnej w 2021 r. wyniosły 467 mln hrywien, a skonsolidowana strata wyniosła 936 mln hrywien.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...