reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Połączenie TF1-M6 może się nie udać

dodano: 2022-07-29 19:34
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

TF1 Połączenie dużych, prywatnych grup telewizyjnych TF1 i M6 we Francji znalazło się pod znakiem zapytania. Francuski Urząd Ochrony Konkurencji poinformował w środę, 27 lipca br. niemiecką agencję prasową dpa, że ma pewne obawy dotyczące konkurencji. Do połączenia M6 z TF1 dąży niemiecki koncern RTL Group Bertelsmanna, posiadający udziały w M6 Groupe.

wort.lu
RTL Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Właściciel TF1, firma Bouygues i udziałowiec RTL w M6 Groupe ogłosili, że raport, który nie jest publicznie dostępny i nie przesądza o ostatecznej decyzji, wymienia poważne obawy w zakresie konkurencji (w szczególności na rynku reklamy). Firmy zasugerowały, że charakter i zakres działań wymaganych w sprawozdaniu może ostatecznie doprowadzić do wycofania się z fuzji. W najbliższych tygodniach muszą odpowiedzieć dla Urzędu ds. Konkurencji.

Według francuskiego organu, 5 i 6 września br. mają odbyć się dalsze analizy sprawy, a decyzja mogłaby zapaść w październiku.

Notowana na giełdzie RTL Group realizuje strategię tworzenia silnych graczy na rynkach poszczególnych krajów Europy poprzez współpracę lub fuzję, aby lokalnie przeciwstawić się konkurencji ze strony amerykańskich gigantów streamingu. We Francji połączenie grup medialnych jest planowane na koniec roku. Bez wątpienia jest to, że połączenie TF1 i M6 zaowocuje przejęciem niemal całego rynku reklamy telewizyjnej we Francji.

RTL Group miałby wnieść swój udział do połączonej firmy, a następnie odsprzedać akcje właścicielowi TF1, firmie Bouygues. W końcu RTL chce być drugim co do wielkości akcjonariuszem.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...